Labrīt

LR korespondents Artjoms Konohovs par Eiropas Parlamenta prezidenta vēlēšanām

Labrīt

Deviņdesmitie. "Yaputhma Sound System" un "Go go yellow screen"

Deviņdesmito dziesminieks - Krusta skolas skolnieks Kaspars Dimiters

Deviņdesmito dziesminieks - Krusta skolas skolnieks Kaspars Dimiters

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Deviņdesmitie bija īpašs laiks – toreiz dzima ne tikai jauni žanri, bet arī no nosacītas pagrīdes iznāca šobrīd populāra mūziķu kustība – dziesminieki. Lielāko rezonansi toreiz izraisīja Kaspars Dimiters.

Nebija jau tā, ka par dziesminiekiem nebūtu dzirdēts līdz tam – jau 70.gados dziedāt sāka Austra Pumpure un tā dēvētie Austrasbērni, pie kuriem piederēja arī Atmodas laika zināmākā dziesminiece Ieva Akuratere, bija „Akcents”, bija Haralds Sīmanis un Valdis Atāls, tomēr tieši 90.gados ierakstu kompānijas izdod pirmos dziesminieku ierakstus – tā pie diviem albumiem tiek Austra Pumpure un Austrasbērni, dziesmu apkopojums tiek izdots Sīmanim, bet  Atāls par „Piekto debess pusi” dzied pat trīs albumos.

Tomēr šie ieraksti neradīja tik lielu rezonansi kā barda Kaspara Dimitera albums „Krusta skola jeb Kliedziena attālumā no sirds”.

Kasparam bija vērā ņemama pieredze jau līdz tam, un vistuvāk dziesminieka žanram viņš bija pietuvojies 80.gados kopā ar Aivaru Hermani iespēlētajos ierakstos. Tomēr dziesminieks nav tikai dziesmu dziedāšana ģitāras pavadījumā, dziesminieks ir vēstījums, tas ir kliedziens, un spējīgs uz šādu kliedzienu Kaspars top, darbojoties Krimuldas Krusta skolā.

Ceļš uz Krusta skolu Kasparam sākās astoņdesmito beigās, kad mūziķis pievēršas kristietībai un kļūst par Krimuldas luterāņu draudzes priekšnieku, atjaunojot padomju laikos nežēlīgi izpostīto dievnamu, kas ir vecākā mūra baznīca Latvijā. Savukārt baznīcas mācītājmājā Kaspars ierīko tā saukto „problemātisko jauniešu” rehabilitācijas kopienu, kam dod nosaukumu ''Krusta skola''.

„Krusta skolas” ierakstos ir dzirdama arī Ginta Solas ģitāra, tomēr galvenais ir albuma dziesmu teksti, kuru lielums un cilvēciskais vēstījums stāv pāri laikiem un to autora brīžiem neviennozīmīgi vērtētajai personībai.

Bet tagad no šodienas pārceļamies uz divdesmit divus gadu senu pagātni un lai skan Kaspara Dimitera dziesma „Glāze ūdens”!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti