Brīvdienu izklaides Top-5: Ielu sports un ielu māksla

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 10 mēnešiem.

Lai cik ļoti cilvēks rautos ārpus pilsētas mūriem nedēļas nogalēs, šonedēļ ir vismaz divi iemesli būt pilsētā. Tie ir ielu sports un ielu māksla.

Izklaide brīvdienās – Top-5:

1. Ventspilī – labākais no visa labākā „Extreme”

"Būs labākais no visa labākā, ko var savākt," nedēļas sākumā izteicās "Ghetto Family" kustības vadītājs un festivāla "Ghetto Games" organizators Raimonds Elbakjans, solot izcilu šovu ar augstākā līmeņa dalībnieku piedalīšanos. Kopumā festivālā būs vairāk nekā 1500 dalībnieku 18 ar ielu saistītos sporta veidos, turklāt viss notiks kompakti Ventspils olimpiskā centra apkaimē un pie "Lemberga hūtes", nodrošinot skatītājiem iespēju ērti sekot visiem pasākumiem. "Slam Dunk" konkurss ar basketbola zvaigžņu iespaidīgajiem bumbas triecieniem grozā, elpu aizraujoši motociklu frīstaila triki kaskadieru un motosportistu izpildījumā, BMX frīstails, ekstrēmā skrituļošana, skeitbords, skimbords, velotriāls utt., utt. Iespaidīgi!

Laika prognoze: Ventspilī vēl piektdien dienas pirmajā pusē iespējams neliels lietus, pēcpusdiena paies bez nokrišņiem. Karstums būs atkāpies un temperatūra sasniegs vien +18..+19 grādus. Brīvdienās brīžiem uzlīs, bet nokrišņu nebūs daudz. Saglabāsies mēreni silts laiks ar +18..+20 grādiem. Piektdien pūtīs spirgts un mēreni stiprs vējš no jūras, bet brīvdienās vējš būs lēns.

2. Rīgā – ielu māksla no 12 valstīm

Kamēr Venstpilī plosīsies „ekstrēmisti”, uz AB Dambja un pilsētvidē Rīgā trīs dienu garumā norisināsies Baltijā pirmais Starptautiskais ielu mākslas un pasaules mūzikas festivāls „RE RE Rīga!”. Rīkotāji sola 20 mākslinieku kolektīvus no 12 pasaules valstīm, īpašus un neatkārtojamus ielu mākslinieku priekšnesumus, jaunā cirka pārstāvju un dejotāju performances, turklāt visu bez maksas un cer 2014. un nākamajos gados „mēroties spēkiem jau ar Eiropas tradīcijām bagātiem ielu mākslas un mūzikas festivāliem”. Plašā programma izraisa ziņkāri vien ar to, ka lielākā daļa nosaukumu ir sveši, taču, vai ar to būs gana, lai spētu mēroties spēkiem ar skaļi reklamēto "Ghetto Games", nemaz nerunājot par Eiropas tradīcijām bagātajiem ielu festivāliem un vienkāršu pilsētnieka vēlmi pamest galvaspilsētu? Lai izdodas!

Laika prognoze: Rīgā piektdien dienas pirmajā pusē vēl, visticamāk, uznāks lietus ar pērkona negaisu. Bet atlikušajās brīvdienās nekāds būtiskas lietus nav gaidāms, ja nu vienīgi sestdien kādā brīdī uz piecām minūtēm var uzlīt. Piektdien vēl karsts – līdz +27..+28 grādiem, bet brīvdienās mēreni silts – ap +22..+24 grādiem.

3. Liepājā – Rest in Hell!

„Rest in Hell!” - aicina astotais „Fontaine festival”. Trīs dienu garumā uz piecām skatuvēm kāps vairāk nekā četrdesmit mūzikas apvienību un dīdžeju gan no Latvijas, gan Vācijas, Zviedrijas, ASV, Gruzijas, Igaunijas, Krievijas, Ungārijas, Izraēlas, Polijas, Somijas un Ukrainas. Festivāla īpašo šarmu radījis tas, ka rīkotāji nekad (varbūt izņemot 2007.gadu) nav pieļāvuši kompromisus un pakļāvušies peļņas kārdinājumam, nav aicinājuši plašpatēriņa komercprodukciju, bet vienmēr izvēlējušies tādus mūziķus, kas patīk pašiem. Uzmetot aci šī gada programmai, var teikt, ka festivāla filozofija kopumā nav mainījusies, taču ir arī „odziņas” – īpašs notikums piektdienas un sestdienas vakarā. Piektdien uzstāsies grupa „Līvi” – Aivars Brīze, Tomass Kleins, Ainars Virga, Vilnis Krieviņš, Guntars Mucenieks un basģitārists Mārtiņš Burkevics, bet sestdien – „Jumprava”.

Laika prognoze: Liepājā piektdien dienas pirmajā pusē vēl iespējama kāda neliela pērkona lietusgāze, bet pēcpusdiena paies bez lietus. Pūtīs spirgts vējš no jūras puses un šīs nedēļas svelme jau būs atkāpusies. Temperatūra dienā sasniegs +19..+21 grādu. Arī abās brīvdienās laiks būs mēreni silts – ap +18..+20 grādiem. Vējš būs pārsvarā lēns un no jūras puses. Brīžiem mazliet uzlīs, bet kopumā laiku varēs saukt par sausu.

4. Valmierā – "No Mad I”

„No Mad I” – traks neesmu es. Tā tulkojams jauniem cilvēkiem domātā 3. Starptautiskā teātra festivāla nosaukums. Festivāls sākās trešdien un turpināsies līdz sestdienai, tāpēc visu vēl var paspēt, bet, ja – nē, tad vismaz festivāla īpašo notikumu – audio izrādi par lasīšanu un grāmatām “Klusais sējums” varēs baudīt arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā no 13. līdz 16.augustam. „Kluso sējumu” veidojuši divi no Eiropas interesantākajiem teātra režisoriem Tims Etčels un Ants Hemptons no Lielbritānijas. „NoMadI” nedēļas nogales programmā ir arī igauņu dejas kompānijas “United dancers of ZUGA” bērniem domātā dejas izrāde “Zuga zuug zuh-zuh-zuh” Dīvaliņa pļavās, žonglieru Patrika Elmnerta un Vesa Pedena elpu aizraujoša jaunā cirka izrāde “Vidū dzimušais”, Liepājas neatkarīgā teātra kompānijas „Goda teātris” traģikomēdija jauniešiem “Tikai nesaki nevienam” un festivālā ierastās DJ cīņas.

Laika prognoze: Valmierā piektdien karstums vēl turpināsies un temperatūra sasniegs +28..+29 grādus. Jābūt gataviem, ka kādā brīdī visas dienas gaitā var uznākt pērkona negaiss ar īslaicīgu lietu, bet tas var būt stiprs. Sestdien karstums būs atkāpies, būs silts – ap +23..+24 grādiem. Pēcpusdienā gaidāms neliels lietus.

5. Jaunpiebalgā - dziesminieki un dzejnieki

Jaunpiebalgas novada «Lielkrūzēs» no piektdienas līdz svētdienai notiks jau ceturtais Vislatvijas dziesminieku saiets, taču pulcēsies ne tikai dziesminieki, truvēri, trubadūri, minezingeri un folkmūziķi, bet arī dzejnieki, poēti un pantkaļi. Saietā dziesmas skanēs ne tikai koncertos no «Lielkrūžu» skatuves. Abus vakarus turpināsies muzicēšana un dziedāšana pie ugunskuriem… līdz gaismiņa svīst. Un iepriekšējie saieti liecina, ka dziedāt var ilgi, vēl un vēl paildzinot patīkamo kopā būšanas mirkli. Būs arī radošās ģitārspēles un dzejas darbnīcas, kurās varēs konsultēties pie pieredzējušiem meistariem par repertuāra izvēli, apgūt kādu dziesmu vai ģitārspēles viltību. Pirmo reizi jauno dziesminieku uzstāšanās vienlaikus būs arī konkurss. Saietā šogad piedalīsies dziesminieki Helēna Kozlova, Haralds Sīmanis, Kārlis Kazāks, Uldis Kākulis, Austra Pumpure, Imants Daksis, Āris un Saulceris Ziemeļi un Sandra Bula, Egons Pičners, Elīna Līce, Mikus Straume, Kristaps Sudmalis, Mikus Frišfelds un daudzi citi latviešu dziesminieki, kā arī dzejnieki Knuts Skujenieks, Valdis Bisenieks, Jana Egle, Arvīds Ulme, Amanda Aizpuriete, Agita Draguna, Sandra Vensko, Arnis Mincenhofs, Raimonds Knesis, Ineta Stadgale, Māris Salējs un citi.

Laika prognoze: Jaunpiebalgā piektdien vēl turpināsies karstums un temperatūra sasniegs +28..+29 grādus, dienas gaitā gaidāma viena vai divas pērkona lietusgāzes. Brīvdienās būs silts laiks – temperatūra ap +22..+23 grādiem. Sestdien pēcpusdienā iespējams neliels lietus, bet svētdiena būs bez nokrišņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti