Briti pārdod ķīniešiem tīru gaisu burkās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ir pieņemts uzskatīt, ka gaiss, kuru elpojam, ir par brīvu. Taču ar to var arī labi nopelnīt. Kāda ģimene Lielbritānijas dienvidu piekrastes grāfistē Dorsetā pilda burkās lauku gaisu un mēģina to pārdot gaisa piesārņojuma skartajām valstīm.

Kaut kur Dorsetas lauku apvidū Melānija un Frančeska de Vatsas vāc gaisa ražu, kas tiek ievietota burkās un pārdota par aptuveni 115 ASV dolāriem – galvenokārt ķīniešiem.

"Tas ir tik svaigs un uzmundrinošs, absolūti brīnišķīgi. Tas nepavisam nesatur piesārņojumu un ir ļoti veselīgs," stāsta Melānija de Vatsa.

Melānija un Frančeska apgalvo, ka tas nav parasts ielu gaiss, bet gan dizaina skābeklis, kas savākts Apvienotās Karalistes skaistākajās vietās.

Piedāvājums ir diezgan plašs, jo gaisu var izvēlēties ne tikai no Dorsetas grāfistes, bet arī no Jorkšīras un Somersetas.

"Vējš var absorbēt dažādus zāles toņus vai pie jūras – kādu sāļumu," piebilst Frančeska de Vatsa.

Kādam var šķist, ka maksāt 115 ASV dolārus par patiesībā tukšu trauku ir nejēdzība, taču Melānija uzsver, ka viņas tirgojot kārtīgu produktu.

"Tā nav krāpšana, jo tas ir īsts produkts. Mēs nekad nepiegādātu burku, kas vienkārši sapildīta virtuvē vai garāžā," viņa norāda.

Kamēr britu pircējiem interese par gaisu burkās ir diezgan maza, šķiet, tas tomēr pārliecinoši iegūst popularitāti stipri piesārņotajā Ķīnā.

Ģimene apgalvo, ka ķīniešiem esot pārdevusi jau vairāk nekā 100 burku. Tiesa, sieviešu galvenais mērķis nav tikai piepelnīties, bet arī pievērst uzmanību tam, ka miljoniem cilvēku visā pasaulē nav piekļuves tīram gaisam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti