Kultūras ziņas

Sākas festivāls "Baltijas pērle"

Kultūras ziņas

Caur fizisku spēku un sāpēm uz svētlaimi

Rēzeknē apskatāmas vaska figūras

«Betmens un citi» vaska figūru izstādē Rēzeknē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 8 mēnešiem.

Betmens, Lēdija Gāga, Leonardo da Vinči un citas vēsturiskas un mūsdienu slavenības, kā arī iemīļoti multfilmu varoņi no 21. septembra sastopami Rēzeknē. Latgales Kultūrvēstures muzejā atklāta vaska figūru izstāde, kas uz Latviju atvesta no Sanktpēterburgas.

Latgales Kultūrvēstures muzejā izstādē “Betmens un citi” apskatāmas Sanktpēterburgas vaska muzeja skulptūras. Aptuveni pusgadu ap 20 mākslinieku liela komanda strādā pie vienas vaska skulptūras izveides. Šajā laikā tiek pētīta personas biogrāfija, portreti dažādos laika posmos un rakursos, kā arī stāja un zīmīgākie žesti."Piedalās skulptori, mākslinieki, vēsturnieki, grimētāji, šuvēji. Un visi darbi tiek izpildīti pa etapiem. Ja būsiet vērīgi, tad redzēsiet, ka visi mati ir īsti cilvēku mati - uzacis, ūsas, bārdas arī. Katrs mats tiek ievietots pa vienam. Vidēji galvā tie ir 110-120 tūkstoši matu. Piemēram, Ludvigam ir pat vēnas izspiedušās uz rokām un izveidots roku apmatojums," stāsta izstādes kurators Armens Arutjunjans.

Izstādes pirmie apmeklētāji bija Rēzeknes pirmsskolas izglītības iestādes “Vinnijs Pūks” vecākās grupiņas bērni, kas saviļņoti apskatīja katru skulptūru, īpaši savu iemīļoto filmu vai multfilmu varoņus.

Lai uzturētu skulptūras labā kvalitātē, būtisks faktors ir to rūpīga kopšana, tāpēc muzejos piemērojama īpaši vaska skulptūrām labvēlīga vide. Turklāt ar apgaismojuma un grima palīdzību var izceltu skulptūru mīmiku, radot dzīvīguma efektu.

"Tā kā mums muzejā pirms pieciem gadiem ir notikusi rekonstrukcija un zāles ir pietiekami labi aprīkotas gan apgaismojuma ziņā, gan arī ventilācijas ziņā, tad īpašu problēmu mums nav," norāda Latgales Kultūrvēstures muzeja direktore Anastasija Strauta.

Šī ir jau otrā sadarbība ar Sanktpēterburgas vaska muzeju. Izstāde Latgales Kultūrvēstures muzejā būs apskatāma līdz 5. novembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti