Balodis jautā: Vai baloži var būt spiegi?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

“Google” tiešsaistes karte ir gan rupja, gan rasistiska; laukums pie Gaismas pils uzbūvēts izcili piemērots skeitbordistiem; lai atbaidītu peldētājus, Krievijas pilsēta nolemj saindēt strūklaku; Indijas policija par spiegošanu aiztur balodi un Turcijas prezidentam nākas atspēkot baumas par zelta poda vākiem - par to visu pieci.lv rubrikā “Baldis jautā”. Rubrikas autors Rūdolfs Balodis ieskatās aizvadītās nedēļas interneta dzīlēs un jautā.

Kas vainas “Google” tiešsaistes kartei?

Pagājušajā nedēļā tika ziņots par divām kļūdām “Google” tiešsaistes kartē. Pirmajā gadījumā Rīgas mērs Nils Ušakovs sūdzējās, ka kāds Ēveles ielas iekšpagalms rupji nodēvēts par “Huj ielu”, tikmēr daži Kuldīgas iedzīvotāji ievēroja, ka Kurzemes lielākā upe Venta nepareizi nosaukta tās pietekas vārdā par Vadaksti – ziņo "LETA". Abas kļūdas tikušas izlabotas.

“Google” tiešsaistes karte nesen izcēlusies arī ASV. Tur ievērots, ka ievadot  frāzi “nigger house” vai “nigger king”, tiek norādīta ASV prezidenta Baraka Obamas rezidence, Baltais nams. Par kļūdu “Google” jau atvainojusies un labojusi to.

“Atzīstam, ka “Google” tiešsaistes kartē uzrādās rezultāti, kuriem tur nevajadzētu būt, un mēs lūdzam piedošanu visiem, kurus tas aizvainojis,” paziņojumā teica “Google” pārstāvis.

Aizvien nav zināms, kas izraisījis konkrēto incidentu, tiesa, jau iepriekš tehnoloģiju gigants vēstījis, ka pēdējo mēnešu laikā aktivizējušies mēģinājumi neatļauti koriģēt “Google” tiešsaistes kartes saturu.

Kā Nacionālā bibliotēka izpatikusi skeitbordistiem?

Jau iepriekš ziņots, ka jauno Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas jumtu apskādējuši putni. Tagad vēsta, ka nopietni pabojāts laukums pie Gaismas pils un šoreiz vainojami ekstrēmo sporta veidu pārstāvji.

Skeitbordisti joko, ka bibliotēkas arhitekts Gunārs Birkerts izcili izprotot sporta veida prasības un iespējams ņēmis to vērā.

“Te ir perfekti marmora ledži, ideālas trepes, segums ir ideāls, ļoti patīk,” teic jaunieši Georgs un Raitis. Toties skeitbordists Krišjānis piebilst: “Tās maliņas te ir ļoti labos augstumos, trepes, pa kurām lēkt lejā, tās pašas margas, pie kurām pieturas, tās tiek izmantotas, lai brauktu lejā. Viss ir kā skeitparkā, bet atrodas uz ielas.”

Mazāk kā gada laikā laukumam pie Gaismas pils ir nodarīti ievērojami bojājumi, un drīzumā laukumu gatavojas atjaunot. Skeitotājiem negrasās liegt braukāties, bet tas nenozīmē, ka laukumu padarīs par skeitparku. Dažas vietas tiks norobežotas braukāšanai, bet daži elementi tiks padarīti izturīgāki, lai panestu biežo lēkāšanu.

Kur bīstami peldēt?

Krievijas pilsēta Žukovska, kas atrodas netālu no Maskavas, nolēmusi cīnīties pret peldētājiem vienā no pašvaldības strūklakām. Pilsētas vadība nolēmusi saindēt to jeb pievienot speciālas ķimikālijas, tā uz vasaras laiku atbaidot no plunčāšanās.

“Esam izšķīrušies par šādu soli, jo daļa vietējo iedzīvotāju izmanto strūklaku neatbilstoši tās nolūkam kā peldbaseinu,” vēsta Žukovskas pilsētas pārstāvis, un piebilst, ka “pavisam nesen cilvēki sākuši tur peldināt savus mājdzīvniekus – visbiežāk suņus.” Interesanti, ka tīrot strūklaku, tajā atrastas četras zelta zivtiņas.

Pie strūklakas tiks izvietotas zīmes, kas brīdinās par ķimikālijām. Daži izteikuši bažas, ka ne visi spēs izlasīt brīdinājumu.

Citi satraucas, ka ķimikālijas no strūklakas nokļūs gaisā.  

Kura ir rubrikas autora mīļākā ziņa?

Indijā netālu no robežas ar Pakistānu atrasts balodis ar ziņojumu urdu valodā, kas ir kaimiņvalsts oficiālā valoda. Balodis nogādāts policijas iecirknī un tur tas klasificēts kā potenciālais spiegs, tāpēc ievietots apcietinājumā. 

Balodis atrasts tuvumā Kašmiras reģionam, uz kuru tiesības pieprasa gan Indija, gan Pakistāna. Pret balodi Indijas policija izturējusies kā potenciālo ienaidnieku un pārbaudījusi ar rentgenstariem. Kaut arī nekas aizdomīgs nav atrasts, putnu nav nolemts palaist brīvībā. “Šis ir rets gadījums, kad šeit novērojam putnu no Pakistānas,” stāsta vietējais policijas virsnieks un atklāj, ka “pāris spiegi jau šeit ir noķerti.”

Pakistānas sociālo tīklu lietotāji metušies izsmiet indiešus un sociālo tīklu vietnē “Twitter” ieviesuši mirkļabirkas "#PigeonVsIndia" un "#IfIWereAPigeon". Piemēram, viens tvīts attēlo varonīgo balodi pirms došanās nelaimīgajā misijā.

 

Kā atspēkot baumas?

Turcijas Tautas Republikāņu partijas vadītājs Kemels Kiličdarolu apsūdzējis valsts prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu par to, ka viņa pilī poda vāki esot no zelta. Erdogans reaģējis, uzaicinot kritizējošo politiķi ierasties viņa pilī un pārbaudīt sava izteikuma patiesumu.

“Ja viņš atradīs [zelta poda vāku], es atkāpšos no sava prezidenta titula. Ja neatradīs – vai viņš izstāsies no Tautas Republikāņu partijas?” teica Erdogans intervijā televīzijai. Kā vēsta “Associated Press”, saruna notikusi telpā ar zeltu rotātām mēbelēm. Kiličdarolu vēl nav atbildējis uz Erdogana uzaicinājumu, bet, tuvojoties vispārējām vēlēšanām, ar kritiku viņš neskopojas.

Pārmetumi par Erdogana prezidenta pili izskanējuši jau agrāk. Pils būve pabeigta pērn augustā, tās izmaksas sasniedza ap 550 miljoniem eiro, kas ir divreiz vairāk nekā sākotnēji iecerēts. Tajā atrodamas ap 1000 istabas, un izmēra ziņā tā pārspēj gan Balto namu, gan Kremli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti