Balodis jautā: Kā apprecēties tā, lai visa valsts zina?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Zviedri ar gejiem atbaida krievu zemūdenes, “Delnas” vadītājam draud sadot pa muti, Džonija Depa suņiem piedraud ar nāvi, Rīgas mežacūkas sākušas uzbrukt un kāzas Čečenijā pārvēršas politiskā farsā - par to visu pieci.lv rubrikā “Baldis jautā”. Rubrikas autors Rūdolfs Balodis ieskatās aizvadītās nedēļas interneta dzīlēs un jautā.

Kā atbaidīt krievu zemūdenes?

Zviedrijas Miera un arbitrāžas biedrība reaģējusi uz pērna gada oktobra ziņām par krievu zemūdeni Stokholmas arhipelāgā un nākusi klajā ar asprātīgu aizsardzības sistēmu. Vietā, kur it kā novērota zemūdene, biedrība nolaidusi instalāciju, kura attēlo homoseksuālu jūrnieku.

Projektu nosaukums ir “Dziedošais jūrnieks” un instalācijā redzams vien cepurītē un apakšbiksēs tērpts vīrietis, kurš aktīvi kustina gurnus, kamēr fonā lidinās sirsniņas. Gan krievu, gan Angļu valodā rakstīts: “Laipni lūgti Zviedrijā”. Pie tam instalācija Morzes kodā izplata ziņojumu, kura atšifrējums skan: “Šajā virzienā, ja esi gejs.”

Foto: "Swedish Peace and Arbitration Society"
Biedrība skaidro, ka instalācija kalpo arī kā aicinājums ierasties uz Stokholmas geju un lesbiešu praidu 1.augustā. Jebkuras zemūdens apkalpe, kas uztvers ziņojumu, ir laipni lūgta. “Šajā nemierīgajā laikā mīlestība un miers bez robežām ir svarīgāka kā jebkad,” vēsta biedrība.

Kurš kuram draudēja sadot pa muti?

Biedrības “Sabiedrība par atklātību Delna” vadītājs Gundars Jankovs vēsta, ka saņēmis draudus no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietnieces Ilzes Jurčas, ziņo žurnāls “Ir”.

Minētais incidents noticis sarunas laikā 22.aprīlī pirms valdības sēdes, kurā bija plānots izklāstīt jauno KNAB likumprojektu. Jankovs stāsta: KNAB priekšnieka vietniece kritizējusi, ka viņa vadīta organizācija ir pērkama un ka viņš neturot vārdu, neatbalstīdams KNAB jauno likumprojektu. Kritika kļuvusi agresīvāka. Jurča draudējusi iznīcināt Jankovu un teica, ka vācot pret viņu informāciju, lai izmantotu izdevīgā brīdī.

Vēl viņa mudinājusi nebrīnīties, ja uz ielas viņš dabūs par muti.

Sākotnēji Jankovs šos draudus neuztvēris nopietni, bet “otrā, trešā dienā man reāli bail palika, par sevi, par ģimeni – man ir mazs bērns.” “Delnas” vadītājs nolēmis vērsties prokuratūrā, kura lietu tālāk nodevusi Drošības policijai.

Jurča notikušo incidentu atteicās komentēt, taču pauda nožēlu par Jankova izteikumiem: “Man, tāpat kā jebkurai personai šajā valstī, ir tiesības uz savu viedokli, un es uzskatu – ja es paužu viedokli sarunā ar cilvēku, tad viņam ir korekti vismaz apspriesties par to, kā viņš tālāk to interpretē.”     

Ko noziedzies Džonijs Deps?

Džonijs Deps un viņa sieva Ambera Hērda ar privāto lidmašīnu ieradušies Austrālijā, taču neatļauti ieveduši divus savus suņus. Līdzko nelegālie imigranti tika atklāti, Austrālijas valdība ieslēdza suņus karantīnā un pieprasīja to izvešanu no valsts tuvāko 72 stundu laikā, citādāk suņus iemidzināšot.

Austrālijas zemkopības ministrs Bārnabijs Džoiss savos komentāros bija skarbs un formāls: “Vīrs vārdā Džons Kristofers Deps, 51 gadus vecs, zināms arī kā Džeks Sparovs, nolēmis ievest mūsu valstī divus suņus, neiegūstot nepieciešamās atļaujas. Būtībā šķiet, ka viņš tos ievedis pa kluso.”

Ministrs uzsvēra, ka Deps nav nekāds izņēmums par spīti tam, ka “divreiz atzīts par pasaules seksīgāko vīrieti”, un viņa suņiem būtu laiks “vākties prom”.

Deps pakļāvies Austrālijas valdības prasībai, un viņa suņi atgriezušies Amerikā. Zemkopības ministrs Džoiss savā “Twitter” kontā par to paziņoja lakoniski: “Suņi prom.”

   

Ko sastrādājušas Rīgas mežacūkas?

Pagājušonedēļ Juglā kādā daudzdzīvokļu namu pagalmā mežacūka uzbrukusi sievietei ar suni, ziņo “Delfi”.

Suņa saimniece Irīna stāsta, ka vakarā bija devusies pastaigā ar savu suni. Cilvēki jau bija ievērojuši mežacūku un centās to atbaidīt ar petardēm. Iespējams, tas mežacūku tikai vairāk sadusmojis un, ieraudzījusi sievieti ar suni, tā metusies viņu virzienā. “Mežacūka uzbruka sunim un sāka ar to cīnīties. Es jau domāju, ka no suņa nekas nepaliks pāri, bet rezultātā stipri cietusi bija tikai tā ķepa. Pati es glābos, aizskrienot pie mašīnām,” stāsta suņa saimniece.

Pēc negadījuma suns aizvests uz veterināro klīniku, kur noskaidrojies, ka nedēļas laikā šis jau esot trešais suns, kurš cietis no mežacūkas.

Suņa saimniece jau vērsusies Valsts policijā un Rīgas domē, lai risinātu problēmu.

Kā vienas kāzas liek runāt visai valstīj?

30. aprīlī laikraksts “Novaya Gazeta” rakstīja par 57 gadus veca policijas priekšnieka Nažuda Gučigova laulībām ar 17 gadus jaunu skolnieci Luīzi Gojlabijevu pret meitenes gribu. Sākotnēji policijas priekšnieks noliedza šādu informāciju un galvoja, ka ir precējies.

Tad lietā iesaistījās Ramzans Kadirovs. Čečenu līderis galvoja, ka viņa pārstāvji runājuši ar līgavu un viņas vecākiem, kuri nolieguši, ka pret viņiem izdarītu spiedienu. Tikmēr Krievijas bērnu tiesību ombudsmens Pāvels Astahovs skaidroja, ka īpašos gadījumos vietējās pašvaldības var pašas noteikt minimālo precību vecumu.

“Neizliksimies, Kaukāza reģionā nobriešana noris straujāk. Ir vietas, kur sievietes paliek grumbainas jau 27 gadu vecumā un pēc mūsu standartiem izskatās kā 50 gadus vecas,” teica Astahovs.

Toties citi politiķi uzsāka diskusiju par daudzsievību, bet tas nebija nepieciešams, jo policijas priekšnieks Gučigovs turpmāk noliedza, ka jebkad precējies.

16.maijā Nažuda Gučigovs un Luīze Gojlabijeva apprecējās. Laulības dokumenti tika parādīti žurnālistiem, un tajos policijas priekšnieks jau bija 47 gadus vecs un nekad neprecējies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti