Skrundas novadā svētkos iepazīstina ar permakultūru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 8 mēnešiem.

Sestdien Skrundas novadā, Trīsuļu saimniecībā, notiks Kurzemes Permakultūras svētki. Pasākuma laikā notiks izzinošas nodarbības un tikšanās, kas saistītas ar permakultūras idejām - dabas materiālu izmantošanu būvniecībā, saudzīgu meža apsaimniekošanu, salmu dobju veidošanu un citām.

Skrundas novadā svētkos iepazīstinās ar permakultūru
00:00 / 04:03
Lejuplādēt

Dienā pirms svētkiem Latvijas Radio devās uz Trīsuļu mājām, kur tās saimnieks Sandis Behmanis gatavojas notikumam. Saimnieks izrādīja dārzu, kur rušinās vistas un piedzimuši mazie kazlēni. Seno mežsarga sētu viņa ģimene iegādājās pirms trīs gadiem.

„Sākām te dzīvot pirms diviem gadiem. Pirmajā gadā iekopām, jo viss bija aizaudzis ar krūmiem. Pamazām sākām veidot dobes, ravēt nav mans aicinājums, laistīt vajag mazāk,  izaug arī viss labāk. Ir pavasara eksperimenta dobes – zirņi un pupas auga burvīgi. Uz nākošo gadu tādas veidosim vairāk,” pastāstīja saimnieks. 

Dobes ar garšaugiem un dažādiem, arī ēdamiem ziediem, aug salīdzinoši netālu no mājas, arī tām veido speciālas dobes no salmiem.

„Tas ir viens no permakultūras principiem. Viss, kas nepieciešams virtuvei, ir tuvu mājām.

Vari izskriet ārā, saplūkt, ko tev vajag un doties atpakaļ darboties. Dobēs aug timiāns, mums ir ļoti iecienīta timiāna tēja ar medu, ļoti labi palīdz kakla iekaisumam,” stāstīja Behmanis.

Viņš aizraujas arī biškopību, tagad apgūst amatu pie meistara, kā arī rūpējas par stropiem Trīsuļos.

Šajā sestdienā viņš kopā ar ģimeni ir gatavs atvērt savas mājas durvis permakultūras entuziastiem un interesentiem.

Viens no pasākuma rīkotājiem ir Māris Narvils no Gramzdas Ēdenes dārza, kurš pats veido meža dārzu. Viņš izklāstīja gaidāmos notikumus šajā Kurzemes - vienas dienas permakultūras festivālā: „Darbnīcas būs ļoti daudzveidīgas. Elgars Felcis pastāstīs par permakultūru, būs informācija par  meža kopšanu bez kailciršu izmantošanas, par ko stāstīs Agris Grundulis.

Aleksandra Klaga no Zantes iepazīstinās ar dabas eko materiāliem. Viņa savas mājās daudz ko būvē no salmiem, māliem un koka pagalēm.” 

Darbnīcas notiks viena pēc otras, lai pasākuma apmeklētāji varētu pēc iespējas plašāk iepazīt permakultūras idejas un virzienus.

„Būs sēklu bumbu darbnīca. Kā izmantojot auglīgu augsni, mālu, kā veidot sēklu bumbas, tā ir jauna metode, kā izsēt un veidot bioloģisko daudzveidību, kur tas pietrūkst,” pastāstīja Narvils.   

Viņš pats izrādīs metodes, kā izmantot audzēšanai dārza rulonus no salmiem. Noslēgumā būs iespējams dzirdēt informāciju par permakultūras ideju izmantošanu pilsētvidē.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti