Dienas ziņas

Pasludina jauno Apvienotās Karalistes monarhu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Stādu tirgū cilvēki pirkumus izvēlas apdomīgāk

Rundāles stādu tirgus priecē acis, pirkumus cilvēki izvēlas apdomīgāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lai gan daba pamazām gatavojas ziemas atpūtai, dārznieki un ziedu mīļotāji vēl nesnauž. Visā Latvijā sestdien notiek stādu tirgi - viens no tiem arī par rožu galvaspilsētu dēvētajā Rundāles pils parkā. Pils muzejs savas rozes nedrīkst tirgot, taču dažas rožu šķirnes sestdien atrodamas arī audzētāju stendos stādu tirgū. Un tāpat nopērkami arī vīnogu stādi, kas labi iedzīvojušies pils dārzā. 

Rundāles pils franču dārzā skan orķestris un čalo stādu audzētāji. Apmeklētāji ierodas viens pēc otra, un reti kurš nācis apskatīt pils dārzu. Visi zina, ka sestdien Rundālē ir rudens stādu tirgus un daži jau nākot zina, ko meklē.

"Mēs pirms tam meklējām kādu mēnesi. Vienkārši izlasījām vietējā avīzē, ka ir pasākums. Šodien netā pārbaudījām, ka tiešām ir un atbraucām," pastāstīja Jolants un Dace. 

"Mana mamma gribēja te nokļūt. Viņa ļoti mīl ziedus. Viņa mani paņēma līdzi, lai es nestu visu, ko viņa nopirks," teica Kamila.

Stādu audzētāji novērojuši, ka, salīdzinot ar citiem gadiem, pircēji augus izvēlas rūpīgāk un apdomīgāk, un tomēr arī šogad netrūkst impulsa pirkumu. Ne viens vien nav spējis noturēties pretim kārdinājumam un skaistu augu vilinājumam, tomēr izvēle notiek rūpīgāk.  

"Bišķiņ gan piedomā. Salīdzinoši ar pagājušā gada rudeni, cilvēki ir apdomīgāki, izvērtē. Pagājušajā gadā ņēma un nerēķināja. Šogad pagaršo ogu un saka, varbūt pavasarī," pastāstīja Jana Drēviņa. 

Arī stādaudzētājs Jānis neslēpj, ka pircēji novērtē redzēto, tomēr pēc maka nesniedzas. "Izdzird, ka trīsdesmit [eiro], saka, smuki, bet drusku par dārgu. Acīmredzot cilvēki domā uz priekšu," atzina Jānis.

Stādaudzētāji gan bilst, ka vismaz pagaidām cenas nav būtiski pacēluši, tomēr, paši iepērkoties jau saskārušies ar pieaugušo dārdzību, piemēram, pērkot augsni. Lai gan pircēji taupīgāki, rožu audzētāja Ilze neslēpj optimismu cerībā, ka cilvēki taupības vārdā nespēs atteikties no skaistuma pavisam.

"Kā saka, jahtas jāpērk jaunībā, jo uz vecumu viss aiziet stādos. Šis nemainīsies," teica Ilze. "Tiem, kas ir, atlicina to naudiņu. Varbūt būs mazāks apgrozījums, izvēlēsies veselīgākas šķirnes."

Rundāles pils muzeja pārstāve pastāstīja, ka stādu tirgu pils parkā rīko trešo gadu. Stādu tirgū šogad piedalās 27 tirgotāji no visas Latvijas, un tāpat arī pircēji sabraukuši no dažādām pilsētām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti