No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 08.08.2022.

No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 22.08.2022.

No pamatiem līdz jumtam 15.08.2022.

Putuplasts ir indīgs un ugunsnedrošs materiāls, nav piemērots lodžiju apdarei. Skaidro būveksperts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Lodžijas iekšējās apdares darbos vislabāk izvēlēties divarpus centimetrus biezas mīkstās kokšķiedru plāksnes, bet nevajadzētu izmantot putuplastu. To nedrīkst izmantot vidēs, kurās mainās temperatūra, jo putuplasts ir toksisks un ugunsnedrošs materiāls, Latvijas Radio 2 raidījumā "No pamatiem līdz jumtam" skaidroja būveksperts, tehnisko zinātņu doktors Juris Biršs.

"Lodžija pašlaik ir iestiklota, bet es vēlos uzzināt, kādus materiālus izmantot, lai veiktu lodžijas iekšējās apdares darbus?" interesējās klausītāja Inese. "Plānojām izmantot pelēko putuplastu, bet ražotāja pārstāvis to neieteica. Domājām putuplastu ar koka līstēm stiprināt pie dzelzs balstiem un tad arī uzlikt dekoratīvos PVC dēļus."

"Pirmkārt, protams, gribētos ticēt, ka šī lodžijas iestiklošana ir saskaņota ar būvvaldi, lai nav tā, ka visā lielajā, skaistajā mājas fasādē ir tikai viens iestiklojums, jo tas izmaina visu skatu. Ja šī atļauja ir dabūta, protams, ka vajadzētu lodžiju arī apdarināt no iekšpuses," vērtēja Biršs. 

"Es, tāpat kā ražotāja pārstāvis, ieteiktu atteikties no jebkādiem putuplastiem.

Putuplasts, pirmkārt, ir ugunsnedrošs materiāls, kas tikai palielinās jūsu ēkas un arī dzīvokļa uguns izplatības risku. Turklāt tas ir toksisks materiāls, kad uz to iedarbojas augstas temperatūras, un tas nozīmē, ka jāiztiek ir ar materiāliem uz koka bāzes," viņš skaidroja. 

No pamatiem līdz jumtam

Latvijas Radio 2 raidījumā  "No pamatiem līdz jumtam"  tehnisko zinātņu doktors, būveksperts Juris Biršs katru nedēļu sniedz padomus un atbild uz klausītāju jautājumiem par būvniecību, celtniecību un remontdarbiem.

Uzdodiet savu jautājumu, rakstot uz e-pastu [email protected] vai iesūtot to Latvijas Radio 2 mājaslapā!

Ēterā raidījums dzirdams pirmdienās no pulksten 19.05 līdz 19.35, savukārt  arhīvā to var noklausīties jebkurā laikā.

Būveksperts atzina, ka putuplastu kā siltinājumu var izmantot tādās vidēs, kurās nav nekādu temperatūras izmaiņu, taču, kā zināms, stiklotas lodžijas vasarās var ļoti sakarst, bet ziemās tajās temperatūra var nokristies zem nulles. 

"Šādos apstākļos no putuplasta labuma nav absolūti nekāda, ir tikai risks," viņš vērtēja. 

"Es ieteiktu mīkstas kokšķiedru plāksnes, kuras var izmantot pilnīgi tāpat kā pelēko putuplastu, – no tām veidot šo norobežojošo konstrukciju, kuru pēc tam varēs vai nu papildināt ar vairākām mīksto kokšķiedru plākšņu kārtām, vai veidot karkasiņu, kad no pirmās kārtas atstājam kādus piecus centimetrus, veidojam jaunu un tādā veidā panākam pilnīgi siltinātu lodžiju. Tā būs videi un cilvēkam jau daudz patīkamāka," ieteica Biršs. 

No ārpuses plāksnes var apšūt ar dekoratīvajiem PVC dēļiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti