Rīta Panorāma

Intervija ar VUGD priekšnieka vietnieku, ģenerāli Kristapu Eklonu

Rīta Panorāma

Krievijā aug Covid-19 krīze

Bosnietis, kas piepilda visas savas sievas vēlmes

Bosnietis ar rotējošu māju piepilda sievas mainīgās vēlmes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Bosnietis Vojins Kušičs uzcēlis māju, kas rotē ap tās pamatiem. Viņš to paveicis, lai iepriecinātu sievu, kura nevarēja izlemt, kādu skatu vēlas redzēt pa logu.

Celtniecībā izmantots veca militārā transportlīdzekļa elektromotors un riteņi.

Ģimenes māja Srbacā, mazpilsētā Bosnijas ziemeļos, ir savā ziņā mīlestības piemineklis. Māja, ko projektējis un uzcēlis 72 gadus vecais Vojins Kušičs, ar zaļo fasādi un sarkano metāla jumtu var rotēt ap saviem pamatiem.

Kušiča motīvs bijis vienkāršs: apmierināt sievas mainīgās vēlmes par to, ko viņa vēlas redzēt, lūkojoties ārā pa mājas logu.

“Ideja šo māju uzprojektēt man radās jau sen, bet apstākļi tobrīd nebija tam piemēroti. Man nebija laika, jo vadīju privātu plastmasas ražošanas uzņēmumu. Ražojām arī papīru, man bija daudz darba, daudz iekārtu un tehnoloģiju, par kurām bija jārūpējas. Bet tad, kad kļuvu vecāks un mani bērni pārņēma ģimenes uzņēmumu, man beidzot uzradās pietiekami daudz laika, lai piepildītu sievas vēlēšanos,” stāstīja mājas projektētājs un celtnieks.

Pirms daudziem gadiem, kad pāris bija tikko apprecējušies, Kušičs sev un sievai uzcēla citu māju, kurā viņi uzaudzināja savus trīs bērnus. Bet viņa sieva bija diezgan kritiska pret telpu izkārtojumu.

“Kad es būvēju mūsu parasto māju, mēs ar sievu apspriedām plānojumu, un viņa teica, ka vēlas, lai mūsu guļamistaba būtu vērsta pret sauli, lai saules stari viņu pamodinātu. Bet tas nozīmēja, ka mūsu viesistabai bija jāatrodas pretējā pusē. Pēc kāda laika viņa sūdzējās, ka tā vērsta prom no ceļa, un viņa teica, ka neredz cilvēkus, kas ienāk mūsu  pagalmā. Viņa ieteica pārvietot dzīvojamo istabu, lai skats no tās būtu vērsts pret ceļu,” par sievas vēlmēm stāstīja Kušičs.

“Man nācās nojaukt sienu starp mūsu divām guļamistabām, lai tās pārvērstu par dzīvojamo istabu un pārvietotu visas elektriskās iekārtas. Tas bija izaicinājums, tas no manis prasīja daudz, bet es darīju to, ko viņa gribēja,” atzina bosnietis.

Kušičs nav mācījies universitātē, bet veltījis savu dzīvi ražošanas biznesam – prasmēm, kas bijušas ļoti noderīgas, lai pats projektētu un uzbūvētu rotējošu māju. Detaļām viņš izmantojis veca militārā transportlīdzekļa elektromotorus un riteņus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti