Dienas ziņas

Kara muzejam dāvina patruļkuģi "Kristaps"

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

Dabas muzejā durvis ver kaktusu un sukulentu izstāde

500 kaktusu un citu sukulentu šķirnes vienuviet – Dabas muzejā izstāde

Kaktusi ir vieni no pieprasītākajiem telpaugiem ne tikai tāpēc, ka tie ir ļoti izturīgi un var izdzīvot pat bez īpašas kopšanas, bet arī tādēļ, ka tie ir skaisti un eksotiski augi. Tie priecē ar dažādām stublāju un ziedu formām un krāsu daudzveidību, turklāt to ērkšķi var būt gan patiešām asi, gan mīksti. Dabas muzejā durvis vērusi kaktusu izstāde, kurā aplūkojami 500 dažādu šķirņu adataino skaistuļu.

Vēsturiski kaktusi pie mums atceļojuši no tālās Amerikas, visai veiksmīgi tie sevi pierādījuši arī Eiropas platuma grādos. Lai arī savus krāšņos ziedus tie atrāda visai reti, tie atstāj spēcīgu iespaidu. Kā izrādās, kaktusa formas un ērkšķi veidojas tāpēc, lai samazinātu iztvaikošanas virsmu un aizsargātos no saules un ultravioletā starojuma.

Kā skaidroja Kaktusu un citu sukulentu biedrības pārstāve Olga Popova, kaktusi sevī uzkrāj ūdeni un bez laistīšanas var iztikt pusgadu.

Kaktusi un citi sukulenti ir salīdzinoši viegli kopjami augi, jāievēro vien daži ieteikumi –

sausumu mīlošajiem augiem ļoti svarīgs ir labs apgaismojums, diennakts temperatūras starpība, kā arī vēsa un sausa ziemošana.

Zemei jāpievieno daudz sīko akmentiņu, māla piciņas, bet ar papildu mēslošanu aizrauties nav ieteicams, jo tieši akmeņos ir kaktusiem nepieciešamie elementi.

Izstādē Dabas muzejā apskatāmi 500 dažādu šķirņu kaktusi un citi sukulenti, īpaši izceļot augus ar kaudeksu – paplašinātu stumbra apakšdaļu. No tiem ļoti iecienītas ir adēnijas jeb tuksneša rozes, kas izskatās pēc koka un kurām vajag maz ūdens. Popova skaidroja, ka arī šis augs ir sukulents un ūdeni tas uzkrāj stumbrā.

Tikmēr neparastākie no izstādes augiem ir litopši jeb dzīvie akmeņi, kuru dzimtene ir Āfrika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti