Dienas ziņas

Pieaudzis ceļu satiksmes negadījumos cietušo bērnu skaits

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dabas muzejā skatāma "Flokšu balle"

FOTO: Dabas muzejā pirmo reizi notiek košo flokšu izstāde

Flokšus vieni dievina, citi nebeidz brīnīties par citu sajūsmu, taču vienaldzīgo nav. Šajās dienās Latvijas Nacionālajā dabas muzejā pirmo reizi durvis vērusi flokšu izstāde.

Flokši daudziem uzjundī atmiņas par bērnību un pavadīto laiku vecmāmiņas puķu dārzā. Savulaik flokši bija neatņemama katra kārtīga dārza sastāvdaļa, taču laika gaitā tie atstāti novārtā. Lai arī nu augu klāsts kļuvis iespaidīgi lielāks, flokši nemainīgi iekaro dārzkopju sirdis un tie joprojām parādās skaistajās dārza ainavās. Pirmo reizi Dabas muzejā durvis vērusi flokšu izstāde.

Flokšus vieni dievina, citi nebeidz brīnīties par citu sajūsmu, taču vienaldzīgo nav. Selekcionāres Gunas Rukšānes vērienīgā flokšu kolekcija ir kā iedvesma dārza krāšņumam vai prieka avots par to, ka kāds radījis kaut ko tik skaistu.

Flokši ir viegli audzējami un, atšķirībā no prasīgajām rozēm vai lilijām, tie spēj augt pat pussabrukušu lauku māju pagalmos un sētmalēs. Savulaik zemnieku sētās nebija laika rūpēties par smalkām dārza puķēm, tāpēc jau tolaik flokši tikuši novērtēti kā piemēroti dārza augi, un patiesībā nekas nav mainījies arī mūsdienās. Arī šodien iecienītākie augi ir tie, kas neprasa daudz uzmanības un rūpju.

"Floksītim ir vajadzīgs mitrums, jo vairāk barosi, jo vairāk ziedēs,"

skaidroja selekcionāre.

Šie ziedi ir apbrīnas vērti arī savas daudzveidības dēļ dažāda augstuma, krāsu variācijas, apburoši smaržojoši. Atkarībā no šķirnes, tie zied no jūnija beigām līdz pat rudens salnām.

Izstādē Dabas muzejā līdzās simt flokšu šķirnēm aplūkojamas arī simt īpaši šim notikumam radītas keramikas vāzes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti