Dienas ziņas

Asinsdonoru centram - jauns elektroautobuss

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dabas muzejā atklāj gladiolu izstādi

FOTO. Dabas muzejā pēc trīs gadu pārtraukuma – košie gladiolu svētki

Pēc trīs gadu pārtraukuma apmeklētājus Latvijas Nacionālajā dabas muzejā atkal priecē gladiolas. "Gladiolas daiļo acis un dvēseli," Latvijas Televīzijai atzina šīs izstādes apmeklētāji.

"Labdien, cienījamie apmeklētāji! Mēs šogad esam vienos stresos!" – tā savu uzrunu sāka gladiolu selekcionārs Laimonis Zaķis. Un tiesa jau ir, arī tik staltu un krāšņu puķi spēj ietekmēt dažādas dabas stihijas. Tomēr, neskatoties uz to, no šodienas gladiolu izstādē var apskatīt apmēram 100 šo puķu šķirnes no dažādu audzētāju un selekcionāru dārziem.

Selekcionārs stāstīja, ka Gladiolu un īrisu biedrība pirms pandēmijas izstādes bija veidojusi 25 gadus, un nu pēc trīs gadu pārtraukuma gladiolas ir atgriezušās Dabas muzejā.

"Ja mēs kaut ko nedarīsim, neparādīsim kādai jāizskatās mūsdienu gladiolai plašākai publikai, tad pēc pieciem gadiem te atgriezīsies tirgū vecās holandiešu šķirnes, kuras mēs 70 gadu beigās metām pāri žogam," norādīja Zaķis.

Gladiolas ir aizkustinājušas daudzu sirdis. Izstādes atklāšanā zāle bija apmeklētāju pilna. Izstādes viešņa Anita sacīja: "Gladiolas ir manas mīļās puķes, jo to mīlestību man iedeva vecmāmiņa. Viņa vienmēr brauca uz Cēsu tirdziņu, nopirka sīpoliņus un stādīja. Un tas bija manās bērnības mājās, un tad, kad es pārvācos savā dzīvē, tad, protams, es turpināju to."

Gladiolu izstāde būs skatāma vairākas dienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti