Kā pareizi griezt un uzglabāt vāzēs ceriņus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Arī ceriņu krūmi ir jāveido, tāpēc ziedošos zariņus var griezt un likt vāzē, taču viss jādara ar mēru, lai krūms nezaudētu savu dekorativitāti. Ja ceriņu zariņus griež pilnziedā, tad tas jādara agri no rīta, ņemot talkā asas grieznes, LSM.lv skaidroja Dārzkopības institūtā.

  • Kā ilgāk noturēt vāzē

Pēc ceriņu nogriešanas tos nevajadzētu uzreiz novietot uz palodzes, labāk – vēsā telpā 45–50 grādu siltā ūdenī, kur ziedi atgūsies, lai pēcāk varētu turpināt priecēt vāzē. Vēlams pušķī pie ziedkopas atstāt mazāk lielo, zaļo zaru, jo tie gribēs daudz dzert un ātrāk savītīs.

  • Kā pareizi griezt

Dārzkopības institūtā ieteica ņemt talkā asas grieznes un griezt no tām vietām, kur ir izveidojušies ziedu sabiezējumi. Proti, griezt tā, lai arī krūms nezaudētu savu dekorativitāti.

  • Sagatavošana nākamajām sezonām

Savukārt tikko ceriņš noziedējis, vēlams noziedējušās pogaļas uzreiz nogriezt, – ziedkopas griež līdz pirmajiem sānu pumpuriem.

Parkos plūkt nedrīkst

Tomēr par krūmu veidošanu un sabiezējumu izgriešanu nebūtu jāuztraucas publiskajos parkos un dārzos – tur krūmu stāvokli uzrauga speciālisti. "Rīgas mežu" pārstāve Ieva Bērziņa uzsvēra, ka Rīgas parkos un dārzos plūkt ir aizliegts, jo ziedu radītais krāšņums ir domāts visiem iedzīvotājiem. Vienlaikus viņa atzina, ka situācijas ir bijušas dažādas, – ir plūktas gan hortenzijas, gan ceriņi, gan tulpes, tomēr "Rīgas mežu" pārstāve uzsvēra, ka jāpriecājas ar acīm, nevis rokām.

Savukārt Rīgas Pašvaldības policijā LSM.lv informēja, ka saskaņā ar Rīgas pilsētas apstādījumu uzturēšanas un aizsardzības saistošajiem noteikumiem Rīgā ir aizliegts bojāt publiskos apstādījumus – visas ar augiem apaudzētas, dabīgā vai mākslīgā veidā veidotas un koptas teritorijas.

Šādos gadījumos par noteikto prasību neievērošanu fiziskām personām piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 10 līdz 350 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti