Dabas muzejā pirmoreiz būs apskatāma flokšu izstāde

No 27. līdz 30. jūlijam Latvijas Nacionālajā dabas muzejā pirmo reizi notiks flokšu izstāde, kurā nozīmīga vieta līdzās ziediem būs atvēlēta īpaši šai izstādei izgatavotām keramikas vāzēm.

Dabas muzejā norādīja, ka izstādē "Flokšu balle 2023. Guna Rukšāne – flokši, Ingrīda Žagata un Madis Org – keramika" būs apskatāmas kopumā simt flokšu šķirnes simt vāzēs.

Muzejā norādīja, ka selekcijas lauciņā dārzniece un selekcionāre Guna Rukšāne izaudzējusi daudz jaunu flokšu šķirņu – to vidū 'Pārsteigums', 'Līga', 'Elegance', 'Dārza Elpa', 'Teiksma' un citas.

Vienlaikus ir daudz sējeņu, kas tiek tikai vērtēti un pavairoti. Katru rudeni flokšu selekcionāre sēj sēklas, lai nākamajos gados atlasītu perspektīvākos sējeņus, jo nebūt ne katrs zieds iztur pārbaudes kritērijus, lai kļūtu par jaunu šķirni.

Bez 200 flokšu šķirnēm Gunas Rukšānes dārzā aug arī lilijas, peonijas, īrisi, ūdensrozes, cīrulīši, vizbulītes un orhidejas. Īpašu uzmanību selekcionāre ir pievērsusi hostām, par kurām šobrīd tiek vākti materiāli jaunai grāmatai.

Līdzās simt flokšu šķirnēm izstādē būs aplūkojamas arī simt īpaši šim notikumam radītas keramikas vāzes, kuru autori ir keramikas meistare Ingrīda Žagata un igauņu mākslinieks/dizainers Madis Org.

Abi mākslinieki dzīvo Duntē un keramikas darbnīcā "Cepļi" rada unikālus, ar rokām veidotus traukus. Ingrīdas iedvesmas avots ir Latvijas keramikas tradīcijas – trauku veidošana uz podnieka ripas, formu lakonisms un trauku apdedzināšana uguns krāsnī. Īpaši tuva viņai ir melnā jeb svēpētā keramika. Savukārt Madi iedvesmo daba, un viņš radījis unikālus grafiskos zīmējumus uz vāzēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti