Torņkalnā taps LU kopienas dārzs

Torņkalnā, Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra teritorijā, sadarbībā ar "Sporta pils dārzu" komandu taps LU kopienas dārzs, informēja LU Ekopadomes komunikācijas vadītāja Kitija Balcare.

Iecerēts, ka dārzs atradīsies LU Akadēmiskā centra teritorijā – zaļajā zonā pie LU Zinātņu mājas. Dārzu iecerēts veidot gan tiem, kuri vēlas nodarboties ar urbāno dārzkopību, piemēram, iekopjot paši savas dobes, gan tiem, kuri vēlas izmantot šo vietu atpūtai vai mācībām.

LU Ekopadomes priekšsēdētājs Renārs Kairis pauda cerību, ka šādā veidā izdosies radīt ne vien funkcionālu kopienas dārzu, bet arī dot būtisku ieguldījumu cilvēku paradumu maiņā un vispārējā labbūtībā.

Savukārt projekta "Sporta pils dārzi" vadītāja Renāte Lagzdiņa norādīja: "Mūsu pieredze rāda, ka pat neliels zaļš stūrītis var radīt vēlamo oāzes un patvēruma sajūtu, kā arī būt unikāla vieta atpūtai un darbam."

Viņa pauda cerību, ka studenti un ikviens interesents piedalīsies dārza izveidē, lai tas patiešām iemiesotu kopienas vēlmes un vērtības.

Iecerēts, ka LU Kopienas dārzs tiks atklāts 2024. gada vasaras sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti