Dienas ziņas

Kijivā trešo nakti pēc kārtas dronu uzlidojums

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dabas muzejā var apskatīt vairāk nekā 100 liliju šķirņu

REPORTĀŽA: Dabas muzeja izstādē reibina vairāk nekā 100 liliju šķirnes

Izsmalcināta smarža un daudz košu krāsu šodien reibina Dabas muzejā atklātajā izstādē "Elegantās lilijas". Tajā apskatāmas vairāk nekā simt šo ziedu šķirnes. Muzeja apmeklētāji var ne vien priecēt acis un pasmaržot saldos ziedus, bet arī balsot par to liliju, kas, viņuprāt, ir visskaistākā.

Pirmā liliju izstāde Latvijā notika pirms vairāk nekā 30 gadiem, un tradīcija dižoties ar smaržīgajām puķēm un selekcionāru veiksmes stāstiem saglabājusies līdz pat šodienai. Šogad izstādē apskatāmas aptuveni 120 šķirnes, to vidū arī pilnīgi jaunas liliju šķirnes, kuru radīšanā ieguldīts smags darbs.

Biedrības "Lilium Balticum" valdes priekšsēdētāja Antra Balode norādīja: "Selekcija paņem daudzus gadus. No mazas sēkliņas mums ir jāpanāk, lai izaug sīpols. Tam sīpolam ir jāpiebriest, lai būtu liels, un tad dabūtu daudzus ziedus no šāda sīpola. Tā ka paiet savi pieci, seši gadi un vēl, kamēr vārdiņu iedod. Tā ka tas ir ilgs un pacietīgs darbs."

Jaunumi šogad ir vairāki. Tāda ir arī, piemēram, 'Vidzemīte', 'Elfu sapņi' un citas. Liela interese par šiem ziediem ir arī Antras Balodes mazdēlam Kristapam. Viņam šī nav pirmā izstāde.

"Viss sākās ar to, ka mana ome ir liliju audzētāja. Man radās ideja, ka es varētu viņai palīdzēt, un es aizbraucu pagājušajā gadā uz savu pirmo izstādi. Mani tas ļoti ieinteresēja, un es plānoju arī nākamos gadus būt šajā izstādē," sacīja Kristaps Balodis.

Vaicāts, kura šķirne patīk vislabāk, Kristaps norādīja, ka 'Vidzemīte' – tai ir interesanti ziedi trīs krāsās, turklāt viņš palīdzējis omei izdomāt nosaukumu.

Kādas smaržo spēcīgāk, citas ir košākās krāsās. Dažas augstumā pārsniedz metru.

Izstādes apmeklētāja Anita norādīja: "Man mamma ir gados, un līdz ar to es mēģinu uzturēt dārziņu. Un, kā vienmēr, jaunā paaudze mēģina ieviest kaut ko jaunu un interesantu. Tas nenozīmē, ka es roku ārā vecās lilijas. Gluži otrādi. Gribētos kaut ko tādu, kas kaimiņam nav dārzā. Ir iekrituši acīs tie rozīgie toņi."

Izstādes laikā apmeklētāji var balsot par, viņuprāt, visskaistāko liliju, un apbalvos to selekcionāru, kurš audzē konkrēto šķirni.

Dāvids Hercbergs lilijas audzē kopš šo izstāžu pirmsākumiem.

"Pamatā lielākā daļa no tā visa ir daudzmaz pazīstama, gan dabā redzētas iepriekšējās izstādēs, gan bildēs šis tas. Bet Latvijas izstāžu apmeklētājam te ir, ko redzēt," viņš teica.

Izstādes rīkotāji apmeklētājiem gatavi dot arī vērtīgus padomus par to, kad un kur labāk stādīt elegantās lilijas. Tās apskatīt Dabas muzejā var vēl līdz sestdienai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti