Sēklas, stādi un dārzkopja rīki. Aicina uz dārza lietu maiņas punktiem

Iedvesmojoties no daudziem labiem piemēriem, biedrība "Zero Waste Latvija" aicina tos, kam patīk rosīties dārzā, doties uz dārza lietu maiņas punktiem. Maiņas punkti nu ērti atrodami vienuviet – kartē lietovelreiz.lv – un plānots, ka nākamajās nedēļās pievienosies vēl citi, informēja organizatori.

Sēklas, stādi, gumi, sīpoli, telpaugi, augsne, komposts, puķupodi un dažādi dārza piederumi ir lietas, ar kurām iedzīvotāji mainās un dalās.

Dārza lietu maiņas punkti izveidojušies bibliotēkās, tirdziņos un citās apmeklētās vietās, tie jau darbojas Līvānos, Kolkā, Alūksnē, Valmierā un citur.

Sēklu maiņas tradīciju Latvijā rosinājusi Latvijas Permakultūras biedrība, bet šobrīd ar augiem un dārza aksesuāriem cilvēki mainās arī dažādās grupās sociālajos medijos. Biedrība "Zero Waste Latvija" cer, ka ar iniciatīvu apvienot visas vietas kartē un aicinājumu veidot arī jaunas dārza lietu maiņa gūs vēl lielāku vērienu. 

Iedzīvotājiem tā būs vienlaikus iespēja iegūt dārzam kaut ko jaunu un bez maksas, gan arī satikties, apmainīties ar pieredzi.

Visi interesenti tiek aicināti uzzināt par sev tuvāko sēklu maiņas punktu digitālajā kartē lietovelreiz.lv. Tāpat ikviens dārza entuziasts aicināts ziņot par punktiem, kuru kartē vēl nav, vai arī kļūt par punkta izveidotāju savā apkaimē.

Mantu maiņa pēdējo gados kļuvusi arvien populārāka. Tā ir pasākums, kura laikā dažādas noderīgas lietas iespējams atdot un paņemt vai savstarpēji apmainīt bez maksas pret citām, tā veicinot mūsdienu aprites ekonomiku un aicinot nepirkt jaunu, bet kāroto iegūt maiņas ceļā.

Mantu maiņas pasākumu var organizēt ikviens, kas vēlas savā apkaimē, pilsētā vai ciematā veicināt lietu apriti, iedzīvotāju labklājību un atkritumu mazināšanos.

Lietovelreiz.lv platformas ieviešana saskan ar plašākām ilgtspējas iniciatīvām un Latvijas apņemšanos sasniegt Eiropas Savienības mērķus atkritumu samazināšanas jomā. Paredzams, ka, veicinot dažādas iniciatīvas, atvieglojot piekļuvi apritīgiem pakalpojumiem un sniedzot informāciju par videi draudzīgām alternatīvām, platforma sniegs ieguldījumu valsts centienos samazināt atkritumus.

Lai karti varētu papildināt, Lietovelreiz.lv projekta īstenotāji aicina ieteikt remonta meistarus, darbnīcas, nomas un apmaiņas punktus. To var izdarīt, rakstot uz e-pasta adresi [email protected]

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti