Dienas ziņas

Labo darbu nedēļā jau 15. gadu aicina darīt labu

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Francijā radīta dāliju šķirne par godu 2024. gada Parīzes olimpiskajām spēlēm

Par godu 2024. gada Parīzes olimpiskajām spēlēm rada dāliju šķirni

Francijas puķkopji izlolojuši jaunu dāliju šķirni par godu Parīzes olimpiskajām spēlēm, kas notiks nākamā gada jūlijā. Unikālās krāsas zieds radīts laboratorijā, un tas simbolizēs olimpisko uguni.

Parīzes pilsētas dārzkopības centra dārzniece apskata dāliju lauku netālu no Parīzes. Nākamā gada jūlijā šīs dālijas ziedēs it visur, kur Francijā notiks olimpisko spēļu pasākumi.

Parīzes pilsētas dārzkopības centra dārzniece Daniele Grimaldi norādīja: ""Paskatieties uz šo [ziedu]! Tas ir brīnišķīgs! Tas ir oranži sarkans. Tas ir olimpiskās uguns krāsās. Ir jāiestāda īstajā laikā, tā, lai ziedi būtu līdz pat olimpiādes beigām. Jā, šīs ir mans maratons. Tas ir mans izaicinājums. Mana misija."

Olimpiskais zieds izaudzēts Parīzes ziedu parka laboratorijā. Jauno šķirni radījis Kristofs Kneblevskis. Viņš izrādīja mēģenes un kolbas ar augu dažādās attīstības stadijās: "Tā ir dālija, kuru mēs tikko pavairojām. Tagad ļausim tai augt. Lai izaugtu, dālijai vajadzēs vairākas nedēļas."

Lai iegūtu jaunas krāsas dāliju, Kneblevskis sakrustoja divus ziedus.

"Sākumā mātesaugs bija rozā. Bet apputeksnēšanai paņēmu ziedputekšņus no sarkana zieda, un tas mums izveidoja liesmas krāsas dāliju," viņš skaidroja.

Olimpisko spēļu laikā dālijas greznos arī Parīzes dārzu Elizejas laukos. Dārza skices ar dāliju dobi jau gatavas.  

Parīzes rātsnama augu tehnikas nodaļas pārstāve Margo Limona norādīja: "Dālijas stādīs grupās. Tās būs garākais un redzamākais augs. Es teikšu tā, krāsu ziņā... mēs atrodamies vienā no skaistākajām alejām pasaulē. Tāpēc darbs dārzos, kas atrodas tai blakus, nav vienkāršs."

Unikālās krāsas dālijas rotās arī 2024. gada Parīzes olimpisko spēļu emblēmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti