Rīta Panorāma

Saruna ar Valsts robežsardzes priekšnieku Gunti Pujātu

Rīta Panorāma

Festivālā "Artdocfest" Ivara Zviedra dokumentālā filma "Kaprači"

Siltumnīcās jau jūtams pavasaris

Te pavasaris jau jūtams – Bulduru dārzkopības tehnikuma siltumnīcās liela rosība

Bulduru tehnikumā (iepriekš Bulduru Dārzkopības vidusskola) šobrīd ir viens no darbīgākajiem periodiem. Tehnikuma siltumnīcās rosās audzēkņi, kuri praktiski apgūst stādīšanas, pārstādīšanas un sēšanas prasmes. Var teikt, ka pavasaris siltumnīcās jau rit pilnā sparā. Kas mudina jauniešus pievērsties dārznieka profesijai?

Bulduru tehnikuma students Didzis Lazdiņš darbojas siltumnīcās, sagatavojot augsni podošanas darbiem. 

"Kad tu dabū rokas ielikt zemītē, dārzniekam tā ir... viņš gaida pavasari no visas sirds un ļoti grib ārā tikt," viņš sacīja.

To, ka vēlas būt dārznieks, Didzis izlēmis jau agrā bērnībā.

"Vecākiem ir dārzs Dobeles pusē. Audzējam vairāk nekā 150 liliju šķirnes. Mani tā profesija ir uzrunājusi jau kopš bērnības, jo esmu bijis visu laiku iekšā darbos. Arī vecāki ir agronomi. No bērna kājas ir braukāts līdzi pie zemniekiem," viņš skaidroja.

Šobrīd tehnikuma audzēkņiem darba pilnas rokas. Pavasaris vairs nav tālu.

Bulduru tehnikuma studente Monta Jansone atzina: "Mēs tagad podojam pelargonijas. Kūdra jāiepilda, pēc tam augs attiecīgi jāiestāda iekšā pietiekami dziļi. Man ļoti patīk ar augļkokiem un vispār ar stādiem strādāt. Ir jauki redzēt, kā augs pēc tam izaug un izskatās."

Savukārt tehnikuma direktore Ieva Vincovska norādīja: "Jauniešiem ir feini, ka ziemas periodā ir iespējams praktiskās mācības īstenot, nevis tikai viņi sēž mācību klasē un skatās datora ekrānā. Tā ir lieliska iespēja praktizēties arī ziemas sezonā, kur principā jau no februāra sākuma mums sākas stādīšanas un dēstu pavairošanas darbi."

Vietas visiem studentiem, kur izpausties un mācīties, ir gana – siltumnīcas aizņem 2400 kvadrātmetru platību. Pamazām katrs brīvais laukumiņš tiek aizpildīts. Siltumnīcās šobrīd tiek sēti arī pētersīļi, selerijas, sīpoli. Bet kopumā visa gada laikā šeit izaudzē vairāk nekā simt dažādu augu.

"Vislielākā augu dažādība ir saistībā ar viengadīgajām vasaras puķēm. Mums ir liela dažādība. Pa ziemu mēs audzējam ciklamenas, un tagad pavasarī ir primulītes, sīpolpuķes mēs steidzinām – hiacintes, tulpes, narcises. Stādām dažādas kompozīcijas, arī atraitnītes jau mums zied. Pavasaris mums ir sācies," norādīja direktore.

Kad ārā kļūs siltāks, sāksies arī lauka darbi ar dārzeņu audzēšanu.

"Mēs esam iesākuši uz lauka audzēt baklažānus, kas mūsu Latvijas vasarās arī izaug pat tīri garšīgi. Ir arī ķirbji, kabači. Šogad mēģināsim arbūzus un melones. Audzēkņiem visu laiku ir labas idejas par kultūrām un to audzēšanas tehnoloģijām," norādīja Bulduru tehnikuma agronome Laima Ozoliņa.

Tehnikumā priecājas, ka jauniešiem ir interese par dārzkopību, kas ir ļoti radoša un interesanta profesija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti