Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Brjanskas apgabalā no sliedēm noskrējis kravas vilciens

Lielbritānijā populārāka kļūst ilgtspējīga ziedu audzēšana

Lielbritānijā populārāka kļūst ilgtspējīga ziedu audzēšana

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Čārlza III kronēšanas ceremonija un ar to saistītās svinības ir "ražas" laiks arī ziedu tirgotājiem un audzētājiem. Lielbritānijā šajā dārzkopības nozarē aizvien plašāk tiek izmantota jaunā monarha popularizētā ilgtspējīgā pieeja. 

Saskaņā ar Lielbritānijas Floristu asociācijas datiem, Apvienotā Karaliste importē 80% ziedu. Lai arī augi augot patērē klimata izmaiņas veicinošo ogļskābo gāzi, rūpnieciskā puķu audzēšana un transportēšana nav videi draudzīga, un viens ievestais ziedu pušķis rada 10 reizes lielākas emisijas nekā vietējais.

2012. gadā Čārlzs aizsāka "Wild Flower Meadow" projektu, kad dārzi un īpašums tiek apsaimniekoti bioloģiski un ilgtspējīgi, un šādi rīkojas arī daudzi ziedu audzētāji. Ekoloģiskās saimniecībās neizmanto ķīmiskas vielas vai pesticīdus, bet veido mikro ekosistēmu cīņai ar kaitēkļiem. Tiek mainīts augsnes apstrādes veids, un audzētāji iztiek bez kūdras. Īpaši svarīgi tas ir pavāriem un konditoriem, kas ziedus vai ziedlapiņas izmanto ēdienu rotāšanai.

Bioloģiskajiem dārzkopjiem patlaban pasūtījumu netrūkst, un tie cer, ka Čārlza idejas palīdzēs mainīt arī citu britu floristu un lauksaimnieku attieksmi.

Karaļa Čārlza III kronēšanai plānota 6. maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti