«Viens ciems, visa Latvija»: Valgalciema piezīmes II

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Valgalciems ir viena no Latvijas vietām, kur šovasar Latvijas Televīzija (LTV) gatavo projektu Latvijas simtgadei "Viens ciems, visa Latvija". Projekta autori piedāvā jau otrās piezīmes no šī jūrmalciema - ciema, kur radošo iedvesmu meklē rakstnieks Māris Bērziņš. 

 

Pirmās Valgalciema piezīmes meklē te. 

Arnolds Melnis - bijušais akmeņu drupinātavas priekšnieks, pēdējā rūpniecības uzņēmuma vadītājs Valgalciemā. Kad to pievienoja ceļu daļai, viss esot sācis iet uz leju.

Viņš domā, ka cilvēkam visa dzīvē jādzīvo savās tēva mājās, tur, kur piedzimis, un pa pasauli apkārt nav jāsitas. 

Kas te? Es te! Režisors piestrādā par gaismotāju, kamēr operatora asistents - apgaismotājs  - par fotogrāfu. Katram roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek!

Akmeņu drupinātava

#ViensCiems 

Atradums akmeņu drupinātavā - 62.gada vīna pudele ar plastmasas korķi.

Korķis raisīja šaubas, vai saturs varētu būt autentisks. Skaidrs, ka glabāt atradumu vēl 62 gadus nebūtu prāta darbs, saturs… etiķa esencei līdzīga substance tumšā krāsā. Pēc #ViensCiems pieredzes varētu teikt, ka vīnu kolekcionēšanas un glabāšanas nozīme ir stipri pārspīlēta padarīšana.

Māris četras līdz piecas stundas dienā pavada intervējot cieminiekus. Tas nebūt nav viegls darbs, iespaidu daudz, varoņu arī. 

Gints un Arvis ir vieni no pēdējiem zvejniekiem Valgalciemā, viņi šobrīd dzīvo rimtu jūrmalciema dzīvi un skarbo jūrā iešanas laiku atceras vien stāstos

Rakstnieks un viņa mūza, jo rozā taču ir sieviešu krāsa.

Debesis Valgalciemā ir neticami zilā krāsā, diemžēl ciema klubs nekādu spozmi nenes. Tas nokļuvis papīru nejēdzības sprukās (zeme pieder vienam īpašniekam, māja citam) un netiek izmantots.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti