«Viens ciems, visa Latvija»: Valgalciema piezīmes I

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Valgalciems ir viena no Latvijas vietām, kur šovasar Latvijas Televīzija (LTV) gatavo projektu Latvijas simtgadei "Viens ciems, visa Latvija". Pirmajā brīdī šķiet, ka tas ir vien necils jūrmalciems, kam izšauties cauri ceļā uz Roju vai Kolku. Taču, pavadot vien pāris dienas, LTV komandai jau iezīmējušies gan nozīmīgākie Latvijas vēstures notikumi, gan krāsaini un sarežģīti indivīdu likteņi, kas mums likuši gan smieties, gan sirdij aiz smeldzes sarauties. Te vairāku nedēļu garumā piedāvāsim Valgalciema piezīmes.

    

   Jūras skati Valgalciemā ir miljonu vērti, diemžēl īstā naudā to iemainīt nevar un ciema nākotne nezīmējas spožās krāsās.

Pēdējais uzņēmums Valgalciemā, kas šajās telpās darbojās, bija akmeņu drupinātava. Tagad telpas ir pamestas un visā ciemā palicis vairs tikai viens uzņēmums – autoveikals. Citu veikalu ciemā nav. Latvijas laikā esot bijuši četri.

Foto: Jānis Katlaps, LTV

Visu ciemu lēnā garā ar kājām var izstaigāt stundas laikā.

Daļa no "Viens ciems, visa Latvija" komandas

 

Valgalciema dokumentālists, rakstnieks Māris Bērziņš (vairāk par autoru meklē te).

Viņa uzdevums ir, iedvesmojoties no valgalciemiešiem, radīt stāstu, kura darbība norit mūsdienu Kurzemes jūrmalciemā. Viņš būs viens no trīs latviešu autoriem, kas šovasar meklēs mūsdienu Latvijas stāstus un varoņus trīs Latvijas ciemos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti