Veļas mazgātava Pašulienes ciemā Sēlijā: pieprasījums lielāks nekā jauda

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pirms pieciem gadiem, atgriežoties dzimtajā pusē un Pierīgas komforta vidi nomainot uz Bebrenes laukiem, Kristīne un Aivis Ruļuki netālu esošajā Pašulienes ciemā atvēra savu veļas mazgātavu. Ar dažām veļas mašīnām un gludekļiem sāktais bizness jaunajai  ģimenei šobrīd izvērties par nopietnu nodarbi ar plašu klientu loku.

Veļas mazgātava Pašulienas ciemā.
00:00 / 04:42
Lejuplādēt

Pierasts, ka veļas mazgātavas pārsvarā atrodas lielajās pilsētās, taču Ilūkstes apkaimē, tagad jau Augšdaugavas novada nelielajā Pašulienes ciemā veļas mazgātava ar nosaukumu "Pērle" apgāž šo priekšstatu.

"Mazgā piecas veļasmašīnas un divi žāvētāji pagaidām," izrāda viena no darbiniecēm Kristīne. "Mums šī krāsainā veļa nāk no bērnudārza un ir arī no skolām."

Ideja par veļas mazgātavas biznesu Aivim, pēc profesijas galdniekam un sporta skolotājam, un Kristīnei, kura ir finanšu menedžere, radusies pavisam nejauši, kad vēl dzīvojuši Olaines pusē.

"Man jau no pusaudžu gadiem gribējās pievērsties uzņēmējdarbībai. Uzņēmējdarbība būs, tikai nezināju, kad," saka Aivis Ruļuks.

"Atbraucām no ceļojuma un bija pilnas somas ar netīro veļu, es sēžu un skatos uz to kaudzi, un tā radās doma – jā, veļas mazgātava," atceras Kristīne.

Tad jau sācies šīs pašiem jaunās un neiepazītās biznesa idejas izpētes, zināšanu un profesionālo knifu uzkrāšanas darbs.

"Mēs sākām pētīt tirgu, aptaujājām vietējos iedzīvotājus, uzņēmējus, viesu mājas, viesnīcas. Un redzam, jā, ir interese cilvēkiem laukos! Arī vīrs visu laiku ir runājis, ka grib atgriezties laukos, savā vietā, kur dzimis un audzis. Un tā mums šī ideja pamazām šķetinājās," sākumu atceras Kristīne.

Bija nepieciešams iegādāties profesionālos mazgāšanas līdzekļus un pirmo tehniku, un tad Pašulienes ciema bijušajās veikala telpās Ruļuku ģimenei sākās jaunā uzņēmējdarbība un pirmie soļi arī Eiropas Savienības līdzekļu apguvē.

"Iesākām ar nelieliem apjomiem, bija dažas veļas mašīnas, daži žāvētāji un mazais  gludeklis – rullītis. Bija sākums tāds – ja nesanāks, tad jau lieli zaudējumi nebūs. Drīz jutām, ka par maz mums tās tehnikas.

Pieprasījums lielāks nekā mūsu jauda. Un sapratām, ka ir jāaug."

Pirms pieciem gadiem uzsāktais bizness ļāvis paplašināties, celt kvalitāti un vairot klientu loku. Šobrīd rādiusa ziņā tas ir gana plašs.

"Mēs sniedzam pakalpojumus Jēkabpils novadam, Preiļu novadam, mūsu klienti ir līdz pat Aglonai un Augšdaugavas novadam un pat Lietuvai, kas jau ir mūsu darbības eksports."

Klientu plecs ļāvis pārdzīvot arī grūtības un pirmos smagos ekonomiskos belzienus, kā, piemēram, tiekot galā ar pirmajiem saņemtajiem iespaidīgajiem elektrības rēķiniem.

"Esam parakstījušies uz darbošanos laukos, tas ir mūsu izaicinājums," saka jaunā, draudzīgā un strādātmīlošā ģimene.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti