Monopols

Laurenču sākumskolas direktors Kristaps Zaļais: ir skolēni, kas grib samīļot arī direktoru

Monopols

Rakstniece Dace Vīgante: Es nekad netiesāju savu stāstu varoņus

Psihoterapeits Māris Siliņš: Raidījums "Dzirkstele" bija nozīmīgs laiks manā dzīvē

Psihoterapeits Māris Siliņš: Teātra studijas man deva dzīves mācību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Psihoterapeits Māris Siliņš, būdams ārsts, psihoterapijā specializējas jau kopš 90. gadu sākuma, kad uzsāka darbu Latvijas Ģimenes centrā. Lai gan darbs medicīnā rit cauri Siliņu dzimtai, tā nebūt nebija viņa pirmā izvēle, jo skolas gados viņš nonāca teātra klasē, kas vēlāk aizveda uz teātra studijām, Māris Siliņš stāstīja Latvijas Radio raidījumā "Monopols". 

"Abi mani vecāki un, ja ir runa par tēva dzimtu, tad arī mans vectēvs bija ārsts. Vectēvs bija ģimenes ārsts, mamma bija fizioterapeite, visvairāk viņa strādāja ar bērniem, un mans tēvs, Ivars Siliņš, varētu teikt, ka ir viens no savas nozares absolūtiem spīdekļiem," stāstīja Siliņš. 

Tomēr pirmā izglītība un studiju virziens psihoterapeitam nebija saistīts ar medicīnu, bet teātri. Līdz tam viņš nonāca 8. klasē Rīgas 64. vidusskolā, kad viņam nācās pāriet uz teātra novirziena klasi, lai saglabātu vietu skolā. 

"Es galīgi nebiju paraugzēns.

Tad, kad izšķīrās tas jautājums, vai es varētu palikt 64. vidusskolā, mani izsauca pie direktora un teica tā – labi, Siliņ, ja jūs gribat palikt, jums jāiet teātra klasē, jo tur nav zēnu. Tā kā es īsti negribēju to skolu mainīt, es neteiktu, ka tajā brīdī biju absolūtā sajūsmā par to, bet teicu "okej"," stāstīja Siliņš. 

Vēlāk, pasniedzējas Veras Gribačas mudināts, viņš izturēja ļoti nopietnu konkursu un nonāca Tautas kinoaktieru studijā, ko uzskata par vienu no savas dzīves lielajām veiksmēm. 

"Faktiski, atskaitot ieskaiti skatuves kustībā, ar ko man bija diezgan daudz sarežģījumu, es visus trīs gadus nomācījos. Es faktiski biju pats jaunākais tajā visā pulkā, tajā grupā bija Spanovskis, Morkāns, pēc tam apvienoja grupas un es biju vienā studijā ar Andreju Žagaru, Regīnu Razumu," atminējās Siliņš. 

"Tā mana pārliecība ir tāda, ka izglītība, ko es ieguvu toreiz, manā dzīvē un arī pašreizējā profesijā ir devusi vairāk nekā medicīnas studijas," viņš uzsvēra. 

Tolaik satikto cilvēku dēļ – tādu pasniedzēju kā Aina Matīsa, Arnolds Liniņš, Lidija Stiebra – ieguvums bija tieši dzīves mācība.

Vienlaikus tieši medicīnas studijas un psihoterapeitu apmācības ļauj Mārim Siliņam jau vairāk nekā 25 gadus kopā ar Guntu Jakovelu konsultēt pārus, kas savās attiecībās sastapušies ar grūtībām – tie ir gan precēti pāri, gan pāri, kas dzīvo kopā, kas ir šķīrušies, bet vēlas komunicēt bērnu dēļ, gan viendzimuma pāri. 

"Tas, pie kā mēs strādājam, kas ir pamata tēma, tā ir divu cilvēku spēja godīgi un atklāti komunicēt par to, kas ar viņiem notiek, komunicēt emocionālā līmenī.

Tikpat labi šīs grūtības var būt starp vīrieti un sievieti, tikpat labi šīs grūtības var būt starp diviem vīriešiem un divām sievietēm, būtība nemainās," skaidroja Siliņš. 

Atskatoties uz savu dzīvi un karjeras izvēlēm, psihoterapeits atzina, ka lielos vilcienos neko savādāk darīt nevēlētos, bet nākotnē viņš cer pievērsties nodarbei, kas saistās ar vides saglabāšanu, dabu. 

"Es esmu domājis par to, ka, manuprāt, psihoterapijas nākotne ir lielā mērā tas, ko sauc par eko psihoterapiju, kur tā ir terapija, kas vienlaikus cilvēku vieno ar dabu," viņš vērtēja. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti