Panorāma

"Dod pieci!" līdz šim saziedoti 73 543 eiro

Panorāma

"RS" valdes konkursa pēdējā kārtā arī Jakrins un Epalte-Drulle

Lindas ģimene: cilvēcīgu aprūpi pelnījis katrs

Pēc dzemdībām paliatīvajā aprūpē nonākušās Lindas ģimene: Cilvēcīgu aprūpi pelnījis katrs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 4 mēnešiem.

Šogad labdarības maratonā "Dod pieci!" līdzekļi tiek vākti ēdienam cilvēkiem, kuri paši nevar paēst. Neliela daļa šīs summas tiks tērēta arī Lindai, 37 gadus vecai sievietei, kura drīz pēc dzemdībām piedzīvoja smagus krampjus un smadzeņu nāvi. Tagad Lindas dēliņu audzina tētis un vecvecāki, bet pie caurulīšu ieskautās mammas puisītis iet tikai ciemos. 

"Dod pieci!" 2019

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad vāc līdzekļus neārstējami slimu cilvēku dzīves nogalei. Minimālais ziedojums 5 eiro nodrošinās vienu šķidras pārtikas ēdienreizi cilvēkiem, kuri paši vairs paēst nevar. Tāpat ziedojumi palīdzēs citiem paliatīvās aprūpes pacientu atbalsta pasākumiem – fizioterapeita palīdzībai, uzturspeciālista konsultācijām, transporta pakalpojumiem u.c.

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā.

Valda, Indra un mazais Ralfs dodas pie Lindas - Valdas meitas, Indras vedeklas un Ralfa mammītes. Mamma bija arī pirmais vārds, kuru Ralfiņš pateica. Tikai viņa mamma pašlaik atrodas pansionātā. Viņa elpo pa caurulīti, viņu baro pa caurulīti. Tās Lindas, kas smaida no fotogrāfijām, vairs nav.

"Meita bija pilnīgi vesela, aizgāja dzemdēt mazulīti un ar plānotu ķeizargriezienu. Un notika šī nelaime. Sākās pēc ''ķeizara'' komplikācijas, nāca divas krampju lēkmes, sešos vakarā apstājās sirsniņa uz 15 minūtēm. Ieveda viņu mākslīgā komā un aizdeva uz Stradiņiem, uz reanimāciju, kur viņa nogulēja no jūlija līdz oktobrim," stāsta Lindas mamma Valda. 

Linda ir pansionātā, jo diennakti aprūpēt viņu ar zīdainīti uz rokām mammas nespēja. Un tad viņas saskārās ar to, cik grūti ir kaut ko uzzināt par paliatīvo aprūpi, kā arī atrast vietu, kur meitu pieņems. 

"Šāds cilvēks ārstu uzraudzība būtu jāliek 24 stundas, nevis tad, kad viņai ir krīze, izsauc ātros un ved. Vienā vietā ved, otrā neņem. Jo ir traheostoma, mākslīgi baro caur zondi," stāsta Lindas vīramāte Indra.

"Aprūpētāji arī... Katru dienu ir cits. Visu laiku mainās. Un tev katram jāizstāsta, kā viņa jāpozicionē. Viņa taisa grimases. Viņa ar grimasēm rāda. Noteikti vajadzētu kādu nodaļu slimnīcā šādiem cilvēkiem, lai viņi var normāli eksistēt," piebilst Valda.

"Cilvēcīga aprūpe. Lai viņa saņem nomierinošus līdzekļus, ja ir izgulējumi, ir drausmīgas sāpes, lai saņem pietiekoši medikamentus, lai devu palielina. Nevar atgriezt viņu atpakaļ, pašreiz šādas iespējas medicīnai nav!" uzsver Indra. 

Katrs "Dod pieci!" laikā ziedotais eiro tiks tērēts, lai Lindai un citiem gulošiem pacientiem palīdzētu atvieglot viņu dienas, jo neviens jau nezina, cik sekunžu, minūšu, stundu, dienu, nedēļu vai gadu vēl atlicis. Arī tiem jābūt cilvēcīgiem.

"Pirmais, ko teica, bija no dažiem mēnešiem līdz dažām dienām. Tagad jau ir pusotrs gads!" par meitas aprūpi saka Valda.

Ralfu audzina abas omītes. Otrs bērns - vecākais brāļuks - kā dadzītis pieķēries tētim. 

"Ralfs ir kolosāls! Viņš ļoti labi uzvedas!" uzsver Valda. "Uz pusēm – godīgi. Kādu laiciņu pie manis, tad pie otras omītes. Viņa dzīvo laukos, tur ir svaigs gaiss un produkti," viņa stāsta.

"Mēs tagad vairāk domājam – lai nenokrīt tētis, jo tad paliks vēl tie divi. Var pateikt, ka lielākais brālis, ko viņš bija zīmējis, ko grib no Ziemassvētku vecīša... Atvērām zīmējumu. Zīmējumā bija tētis un viņš. Viņš dāvanas nezīmē, baidās pazaudēt tēti. Tā mums ir," saka Indra.

Valda un Indra grib pateikt lielu paldies Lindas kolēģiem un draudzenēm, kuras turpina nākt pie Lindas. Valda ar Ralfiņu aizgāja arī uz "Dod pieci!" stikla studiju, lai pateiktu paldies un pastāstītu, cik ļoti šis skar viņu ģimeni. Viņa izvēlējās "Prāta vētras" dziesmu, jo šī grupa Lindai vienmēr patika.

Pirmajās trijās diennaktīs sabiedrisko mediju rīkotajā labdarības maratonā "Dod pieci!", kura tēma šogad ir paliatīvā aprūpe, saziedoti 106 173 eiro. Labdarības maratonā piedalīties – ziedot un izvēlēties dziesmu – var mājaslapā "dodpieci.lv" un arī stikla studijā Doma laukumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti