Dienas ziņas

LTV un LR stiprināšana – tikai vārdos

Dienas ziņas

Jubileja mūzikas un dzejas festivālam

Guna Kise – skolotāja ar degsmi pret darbu

Nikodema Rancāna balvas ieguvēja Guna Kise – skolotāja ar degsmi pret darbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Par godu ievērojamā Latgales atmodas darbinieka Nikodema Rancāna piemiņai Latgalē notiek konkurss izcilākajiem reģiona pedagogiem. Tā mērķis ir ne tikai godināt skolotājus, bet arī celt šīs profesijas prestižu. Vienā no piecām nominācijām balvu saņēma mūzikas pedagoģe, ērģelniece Guna Kise, kura mīl savu darbu.

Ar skolotāju Kisi Latgales reģionālā televīzija tikās Rēzeknē. Pašlaik viņa ir bērniņa gaidībās, tāpēc darba pienākumus neveic. Līdz tam darba ikdiena ritēja Kārsavā un Rēzeknē, kur Guna māca klavierspēli un ērģeļspēli.

Iespēju pēc studijām atgriezties un strādāt Latgalē Guna dēvē par dāvanu, jo savu karjeru vienmēr vēlējusies saistīt ar dzimto novadu.

"Manas iespējas te bija tuvu nullei. Savās mājās vienīgā iespēja, kur tuvumā mācīt varēja ērģeles, tā bija stabili aizņemta. Pāris gadus es biju bez darba. Tad tā iespēja parādījās. Sāku arī organizēt ap sevi jauniešus. Mēģināju attīstīt, cik vien var, ērģeļmūzikas kultūru ar festivālu "Latgales ērģeļu dienas"," stāsta skolotāja.

Šogad Guna bija viena no tiem 32 skolotājiem, kas tika izvirzīti Nikodema Rancāna vārdā nosauktajai balvai kā izcilākie Latgales pedagogi. Nupat viņa saņēma balvu nominācijā "Par mūsdienīgu un radošu pieeju skolēnu darba tikuma audzināšanai un amatu apmācībai", kas bijis negaidīts pārsteigums.

"Ļoti aizkustinoši, ka to gadu laikā, kurus es esmu strādājusi, man ir izdevies acīmredzot izdarīt kaut ko tādu, kas aiziet līdz sirsniņām, ko novērtē," saka Kise.

Viņa saka, ka būt par labu pedagogu nav grūti - visam pamatā ir mīlestība pret darbu, ko dari, kā arī saviem audzēkņiem.

"Vajag tikai drosmi. Drosmi mainīt, drosmi darboties, drosmi padomāt idejas un pameklēt, ko tad, ja ne tas, tad – kas. Un tā, lai mēs paši esam laimīgi tajā, ko darām. Vienmēr! Ja mums nepatīk… kā patiks bērniem?" stāsta Kise.

Vēl lielāku gandarījumu par saņemto balvu skolotājai sagādā ar katru gadu pieaugošais jauniešu skaits, kas vēlas apgūt ērģeļspēli, kā arī iespēja bijušos audzēkņus nu saukt par kolēģiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti