«Nāc līdzās!» dalībnieki sajūtu aplī: Sajūsmā par mākslīgā intelekta pieredzi un atbalstu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 9 mēnešiem.

Ir tik svarīgi tomēr būt kopā, arī pēc visiem pārdzīvotiem ierobežojumiem un izaicinājumiem. Esam satikušies radošā nedēļā Saulkrastos, lai atkal piepildītu sirdis ar emocijām, atpūtu, kopā būšanu un sagatavotos mūsu gada jaudīgākajam projektam "Nāc līdzās Ziemassvētkos!". Lai dalītos iespaidos un sajūtās par jau piedzīvotām dienām, nometnes dalībnieki ir vienojušies kopīgā sarunu aplī, kas kā ik gadu kļūst patiesi aizkustinošs notikums. 

Sajūtu aplī visbiežāk dzirdētās atziņas saistās ar ģimeniskumu, muzikālo baudījumu, kuru tik ļoti jaunieši gaidīja, jo pandēmijas laiks bija atņēmis iespējas mēģināt un vokāli pilnveidoties. Tikai tik daudz, cik paši bija motivēti trenēties mājas apstākļos. Taču šeit profesionālu pedagogu vadībā dziedāt ir īpašs prieks un motivācija.

Vecāki redz ieguldītā darba augļus savās atvasēs, bet paši jaunieši un bērni sajūsminās viens par otra talantu, draudzību un spējām parūpēties vienam par otru. Desmit gadu laikā esam izauguši gan muzikāli, gan personības aspektos, gan prasmēs piedzīvot kopīgi izaicinājumus un uzvaras. "Nāc līdzās!" nometnes emocijas vienmēr saglabājas kā siltas, stiprinošas un iedrošinošas. Mazliet nostaļģiskas, jo šeit ikviens var būt pats, tieši tāds, kāds vēlās būt, bez aizspriedumiem, ikviens nejutīsies noraidīts, nesaprasts, nepieņemts. Un šādu pieņemšanas sajūtu ikdienā iegūt ne vienmēr ir iespējams, tādēļ nometnes dalībnieki to tik ļoti novērtē un sargā savu atklātību tieši tuvākajiem – nometnes kodolam, savai ģimenei un draugiem.

"Nāc līdzās!" fonda dalībnieks Igors (no kreisās)
"Nāc līdzās!" fonda dalībnieks Igors (no kreisās)

„Esmu ilgus gadus nometnes dalībnieks, laikam jau veterāns. Šī nometne ir īpaša ar to, ka šī ir citādāka nometne, salīdzinot ar „Albatrosu” (iepriekšējo nometņu atpūtas kompleksa vieta Ķesterciemā). Ar katru gadu arvien grūtāka. Attīstāmies diezgan strauji. Visvairāk man patika DJ, kad realitātē var izmēģināt darboties ar platēm, kas ir tiešām retums. Žēl vien, ka mājās nav tādas iespējas. Protams, ļoti garšīgi ēdina šeit. Manuprāt, vēl garšīgāk nekā citās nometnēs, tā kā mājās.. bet pat mājās tā nebaro!” stāsta Igors.

"Nāc līdzās!" fonda dalībnieks Jānis
"Nāc līdzās!" fonda dalībnieks Jānis

„Mani sauc Jānis. Es nojaušu, ka nedaudz slavens paliku pēc tā, ka kārtējo reizi salauzu roku. Vēl neilgi pirms nometnes es nezināju, vai spēšu būt nometnē rokas neprognozējamo sāpju dēļ, taču esmu. Un jūtos šeit es patiesi aprūpēts un labi paēdis, piekritīšu Igoram,” saka Jānis.

"Nāc līdzās!" fonda dalībnieceLaima
"Nāc līdzās!" fonda dalībnieceLaima

„Esmu Laima. Saulkrasti, pilsēta, uz kuru es braucu izbaudīt jūras šalkas un saulrietu. Un ir ne tikai iespēja laiski atpūsties pie jūras, bet arī uzņemties pienākumus. Dziedāt krāšņo Raimonda Tiguļa dziesmu; ieklausīties lekcijās un paņemt sev līdzi atziņas, arī tās, ka rīkojos pareizi situācijās, un ir zināšanas, kuras vēl ir jāpaplašina. Vienmēr ir kur augt.

Paldies par dejām, kas ļāva mums sasildīties mūsu ne pārāk siltajā deju zālē. Ir ļoti svarīgi, ka mēs varam cits citu sasildīt ar vārdiem, skatieniem, pieskārieniem, apskāvieniem, kas mums patiešām ir ļoti vajadzīgs. Mēs šeit esam ieradušies ne tikai apgūt kaut ko jaunu, bet arī lai sasildītu viens otru, iepriecināt, vienkārši būt kopā,” saka Laima.

"Nāc līdzās!" fonda dalībnieks Kaspars
"Nāc līdzās!" fonda dalībnieks Kaspars

„Tas, ko esmu pamanījis, ka mēs esam tik radoši un radīt griboši, ka, piemēram, kad tiek muzicēts, nav pat svarīgi, kā tas tiek darīts, bet jūtama radīšanas enerģija”, piebilst Kaspars.

"Nāc līdzās!" fonda dalībnieks Roberts
"Nāc līdzās!" fonda dalībnieks Roberts

„Es arī esmu apmierināts ar Saulkrastiem. Man šī vieta ļoti patīk. Īpaši patika DJ Vento un grozīt plates. Kā arī lekcijas dažādās. Un man ļoti patika šodien ar Katrīnu Dimantu dziedāt mūsu solo dziesmu. Lai dzīvo "Nāc līdzās!",” uzsauc Roberts.

"Nāc līdzās!" fonda dalībnieka Roberta mamma
"Nāc līdzās!" fonda dalībnieka Roberta mamma

„Esmu tikai Roberta mamma, un esmu šeit, lai tikai būtu līdzās. Man likās, ka par lekciju tēmām būšu zinoša, taču izrādījās, ka man arī pašai vēl daudz jāmācās. Man tāpat kā Robertam patīk gan mākslīgais intelekts „Aleksa”, gan Miks Dukurs, gan visas citas aktivitātes”, saka Anna. „Pēc manām sajūtām teikšu, ka katra nometne paliek arvien labāka. Un patiesībā jūtos kā tuvāko radinieku salidojumā, jo esam kā vienota ģimene. Paldies Sarmai un visiem dalībniekiem!”.

"Nāc līdzās!" fonda dalībnieks Antons un DJ Vento
"Nāc līdzās!" fonda dalībnieks Antons un DJ Vento

„Esmu priecīgs arī par šīs pilsētas nometnes vietas izvēli, lai gan pierasta bija iepriekšēja vieta. Spilgtāk palika atmiņā DJ Vento. Tagad es zinu, kā tas strādā, un ka agrāk likās, ka tas ir tikai magnetofons, bet patiesībā tas plašu atskaņotājs, uz kura tiek liktas vinila plates, un pilnīgi atšķirīga tehnoloģija,” saka Antons.

"Nāc līdzās!" kora diriģente Ginta Rūse
"Nāc līdzās!" kora diriģente Ginta Rūse

„Esmu ar jums mazliet vairāk nekā gadu. Pati biju īpašās gaidās par šo nometni, jo iepriekšējo gadu biju devusies mājās ar ārkārtīgi spilgtām un pozitīvām emocijām, kas rada tādu kā atkarību. Tādēļ šogad biju jau iepriekš saviļņota un piedzīvoju satraucošo gaidu sajūtu. Un neesmu vīlusies. Tiesa gan, esmu atstrādājusies, taču tam visam nāk bonusā gandarījums.

Otra lieta, kas man patīk šajā nometnē ir tas, ka parastos iknedēļas kora mēģinājumos ir mazliet par maz laika, lai es jūs varētu iepazīt kā personības. Savukārt nometnē, strādājot ik dienu, es iepazīstu katru no jums, un man tas ļoti patīk,” saka "Nāc līdzās!" kora diriģente Ginta Rūse.

Fonda brīvprātīgais palīgs Gatis
Fonda brīvprātīgais palīgs Gatis

„Esmu ļoti priecīgs, ka koronavīruss nav ietekmējis nometnes rīkošanu, jo nevarēju iedomāties, ka jums šī nometne nenotiktu. Bet es kā parasti teikšu – es ļoti lepojos ar jums katru, un jūs esat tie mazie dimantiņi, kuri vēl nedaudz ir jāslīpē un jāuzlabo, lai atkal varētu mirdzēt decembrī,” saka brīvprātīgais palīgs Gatis.

„Vēlu visiem veselību, izaugsmi un lai pietiek līdzekļu, iespēju turpināt rīkot nometnes!”, saka Sandra, Kristiānas mamma.

„Esmu Kristapa mamma, un mēs esam jau kopš pirmās nometnes. Ir tik īpaši redzēt, kā bērni pieaug; ko katrs ir panācis un sasniedzis. Tiešām – kā ģimenē, kur vēro, kā aug bērni. Un man patīk, ka man šeit nekas nav jādara,” smejot saka Ingūna.

Perkusiju skolotājs Viesturs
Perkusiju skolotājs Viesturs

„Šī vieta mani ļoti uzrunā, jo to pazīstu pēc Saulkrastu mūzikas festivāla, kurā pats uzstājos un arī mani audzēkņi. Līdz ar to tā sajūta ir par to, ka šeit valda dabas un mūzikas aura, sajūta un enerģija, kura caurstrāvo. Šogad man īpašs prieks par savu audzēkni Aldi, kurš nometnē pirmo reizi, un prieks redzēt, kā viņš ir jau iekļauts gan korī, gan ir citās muzikālās idejās, ko kopā ar citiem jauniešiem vēlas īstenot. Tas priecē un motivē strādāt,” saka perkusiju skolotājs Viesturs.

Vokālā pedagoģe Karīna un fonda "Nāc līdzās!" dalībnieki
Vokālā pedagoģe Karīna un fonda "Nāc līdzās!" dalībnieki

„Esmu pirmo gadu šajā nometnē. Pirms doties pie jums, es nemaz negaidīju un nezināju, ko sagaidīt, taču sastopoties un kopā strādājot, atklāju, cik esat talantīgi, apdāvināti, sirsnīgi visi”, saka vokālā pedagoģe Karīna.

Fonda dalībniece Lote
Fonda dalībniece Lote

„Nometnē esmu pirmo gadu, esmu Līvas māsa. Visi runā par „Albatrosu”, bet es neesmu tur bijusi, līdz ar to man nav ar ko salīdzināt, un šeit tiešām ir labi. Šeit ir tik skaisti, tik tuvu jūra. Es kā radošs cilvēks esmu arī pieķērusies visvairāk radošai istabai, kurā ir iespēja darināt dažādus rokdarbus kopā ar jauniešiem. Esmu praktiski visu savu brīvo laiku pavadījusi tieši tur,” saka Lote.

Maija (no kreisās) un Līva uzstājas ar savu priekšnesumu.
Maija (no kreisās) un Līva uzstājas ar savu priekšnesumu.

„Katru gadu mums ir īpašas nometnes, taču šī gada nometne man personīgi ir viena no labākajām, jo šī ir satikšanās, kā man pietrūka tik ļoti karantīnas laikā. Šādas tikšanās man ir ļoti svarīgas, jo tas mani stiprina un atbalsta emocionāli. Protams, tā ģimeniskā atmosfēra, kas šeit valda ir fantastiska.

Attiecībā uz lekcijām, tad man īpaši patika iegūt zināšanas par mākslīgo intelektu un High Potential. Tiešām tas ir ļoti svarīgi mums būt visiem kopā un rūpēties, palīdzēt viens otram. Arī piemēram, ja gadās kāda ķibele, tā ātri vien aizmirstās, jo ir ģimene, kas uzmundrina,” emocijās dalās Maija.

Fonda dalībniece Līva
Fonda dalībniece Līva

„Man arī šķiet nozīmīgas un skaistas mūsu familiārās attiecības, kurās esam viens otram tik svarīgi un vajadzīgi. Mēs viens otru atbalstām, palīdzam, taču saglabājot to patstāvības sajūtu.

Šeit tu nejūties lieks un vajadzības gadījumā atbalsts būs garantēts.

Un pati vieta mani tik ļoti fascinē, jo rada nostaļģiskas atmiņas. Man kā tehnoloģiju interesentam ļoti patika lekcijas ap šo tēmu, kā arī šī vakara noslēgumā būs lekcija par drošu internetu, kuru gaidu. Tas ir fantastiski, ka mēs visi iederamies un atrodamies šeit”, stāsta Līva.

Līvas, Lotes un Laumas mamma
Līvas, Lotes un Laumas mamma

„Mums katru gadu nometnē pievienojās arvien vairāk no manas ģimenes, līdz ar to  man joprojām ir jāturpina būt uzdevuma augstumos – mammai un dalībniekam. Lai arī neesmu profesionāla dziedātāja, taču esmu tik ļoti laimīga par to, ka es varu dziedāt, un tas mani uzlādē. Agrāk nevarēju iedomāties, ka dziedāšana man sagādās tik ļoti lielu prieku un ka tās man pietrūks. Taču šeit es tikai dziedu un esmu mamma, bet bez visiem mājas darbiem (mazgāt, kārtot, gatavot utt).

Un tagad mums šeit, esot aplī, man ir tāda sajūta, itkā mēs nemaz neesam aizbraukuši prom no pagājuša gada, un, saglabājot to pašu īpašo sajūtu, esam tagad šeit no jauna. Tieši tās emocijas un sajūtas man nozīmē ļoti daudz. Attiecībā uz zināšanām, lekcijām, mans sausais atlikums ir tāds, ka mums nu tagad vajadzīga DJ pults, mākslīgā intelekta „Aleksa” utt.,'' stāsta Baiba.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti