Mūžībā aizsaukta Latvijas Radio diktore Dzidra Liepiņa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 10 mēnešiem.

86 gadu vecumā mūžībā aizgājusi ilggadējā Latvijas Radio diktore Dzidra Liepiņa. Pirmo reizi pie radio mikrofona Dzidra Liepiņa stājās 1951.gadā, un viņas balss radio viļņos skanēja pus gadsimtu. Līdztekus darbam radio, Dzidra Liepiņa strādāja arī Latvijas Neredzīgo bibliotēkā, kur glabājas desmitiem viņas ierunātu audiogrāmatu. Kolēģi atminas, ka Dzidra Liepiņa bija Latvijas patriote, sirsnīga un mīlēta kolēģe, dzīvesgudra padomdevēja, kuras balss labi iegūlusi atmiņā vairākām paaudzēm.

…Diktores Dzidras Liepiņas balss 2000. gada oktobrī piesaka raidījumu „Mūzikas stunda visiem”. Tas ir 50 gadu pēc tam, kad viņa uzsākusi savas gaitas Radiofonā.

Dzidra Liepiņa pārstāv slaveno diktoru plejādi kurā līdzās minami Boriss Podnieks, Severīns Vilsons, Ausma Indriksone, Lauma Amatniece. Kādā sarunā darba vidi atceras Liepiņa: „Tiešraides bija ļoti daudz. Viena tiešraide bija pirmajā studijā ar simfonisko orķestri, Radio kori, solistiem un atskaņoja pat vienu operas cēlienu. Mums bija teksts, mēs sēdējām pie galdiņa un kontakts bija ar diriģentu. Tas man ļoti patika. Otrajā studijā bija regulāri kora koncerti. 3. studijā bija solo dziedātāji un pianisti. Un aktieri bija 4. un 5. studijā ar mums kopā. Tā kā dažādi bija.”

„Cik sevi atceros kā radio klausītāju, tik atceros teikumu „ziņas lasīja Dzidra Liepiņa”. Kādreizējā Radio diktore Māra Krontāle atminas Dzidras Liepiņas balsi arī kā radio klausītāja, bet jo īpaši prātā palikusi viņas spēja atbalstīt un iedrošināt, arī tiešā un godīgā attieksme pret kolēģiem. „Viņas lielā mīlestība bija mūzika un opera, bet ne tāpēc, ka viņas dzīves draugs bija mūziķis, es domāju, ka viņa gluži vienkārši ļoti, ļoti mīlēja mūziku. Dzidra ļoti mīlēja dzīvniekus un, ja viņai kādreiz nebija labs garastāvoklis vai pašsajūta, tad bija jāsāk tikai runāt par viņas vai manu sunīti vai kaķīti. Tad viņas smiekli atskanēja tik dzidri un patiesi… Dzidra vispār bija patiess cilvēks - ja viņa mīlēja kādu, tad mīlēja no sirds.”

Strādājot Neredzīgo bibliotēkā, 30 gadu laikā Dzidra Liepiņa ierunājusi desmitiem klausāmgrāmatu. Bet kolēģi viņu atminas kā latvisku un mīlētu kolēģi.

„Vienu reizi atceros, ka pilnīgi salecos. Divatā lasījām ziņas un viņa kādu burtu pateica nepareizi un tā nekad nebija bijis! Tas mani pat izbiedēja!” - Dzidra Liepiņa bija arī darbaudzinātāja kādreizējam Latvijas Radio vadītājam Dzintrim Kolātam, kurš atceras - Liepiņa lasīja gludi, tehniski tīri, stabili un mierīgi. „Beigu beigās likteņa ironijas dēļ nāca 90. gadu vidus un, ja pareizi atceros, jo tādas lietas negribas atcerēties, bet man kā uzņēmuma vadītājam, nebija naudas un nāca kārtējās reformas. Bija jāparaksta rīkojums par darbinieku atbrīvošanu, tai skaitā par virkni diktoru… Es neko daudz tur nevarēju darīt, bet tagad, pārdomājot to laiku, atcerējos šo faktu. Bet galvenais - tas ir tas miers un tā saule, kas staroja no lasīšanas veida, kā to pasniedza Dzirda Liepiņa. Man tas ne vienmēr sanāca.”

Kā sirsnīgu un dzīvesgudru kolēģi Dzidru Liepiņu atminas Latvijas Radio programmu vadītāja Pārsla Saktiņa, viņa sāka strādāt radio 1985. gadā, un tad Dzidra bija arī viņas darbaudzinātāja:

„Mana radio mamma. Mīļš un ļoti tuvs, īpašs cilvēks manā un manas ģimenes dzīvē. Viņa man bija blakus, kad pirmo reizi pati drīkstēju pati ieslēgt mikrofonu un pateikt: „Runā Rīga!”… Es tik bieži klausījos, kā to saka Dzidra - un tas skanēja tik silti un mierīgi! Man toreiz ļoti gribējās, lai arī es tā spētu...”

Dzidra Liepiņa mūžībā aizgājusi 86 gadu vecumā. Atvadīšanās no bijušās Latvijas Radio diktores notiks 8. augustā pulksten vienos dienā Pirmajos Meža kapos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti