Latviešiem ir daudz ko pastāstīt par kino – saruna ar podkāsta «Kino kults» veidotājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Latvijā pēdējā gada laikā ir radies krietns pulciņš jaunu podkāstu, kuri ir gan izklaidējoši, gan arī izglītojoši. Viens no tādiem ir “Kino kults”, kura veidotāji apspriež gaidītāko filmu pirmizrādes un iemīļotu klasiku uz lielā ekrāna.

Latviešiem ir daudz ko pastāstīt par kino – saruna ar podkāsta “Kino kults” veidotājiem
00:00 / 10:58
Lejuplādēt

Podkāstu “Kino kults” veido radošais kodols Līva Spandega, Sergejs Timoņins, Sergejs Musatovs. Pavasarī “Kino kults” veidotais podkāsts nosvinēja pirmo gadadienu, un ik nedēļu kino fani raidierakstā var uzzināt jaunumus, vērtējumus, filmu tapšanas aizkulises, atšķirīgus viedokļus par kino procesiem. 

Raidnīca

Podkāsts par podkāstiem - "Raidnīcā" klausies sarunas ar Latvijas raidierakstu veidotājiem. Jauna epizode katru otrdienu Latvijas Radio 1 mājaslapā un visās lielākajās straumēšanas platformās: 

Par podkāsta tapšanu Latvijas Radio raidījumā “Raidnīca” saruna ar visiem trim “Kino kulta” autoriem.

 

Sergejs Musatovs: Mēs esam trīs, un arī mūsu montāžas režisors Toms Cielēns. Mūsu sākums gan bija tad, kad katrs veidojām savu blogu un katram bija savs portāls vai kino platforma. Tad mēs visi apvienojāmies, lai sasniegtu lielāku auditoriju “Kino blogeru seansiem”. Pēc tam mūsu komanda iesaistījās jau citos projektos. Podkāsts bija kā loģisks turpinājums pārējiem projektiem.

Latvijas Radio: Podkāstam ir vairāk nekā gads. Sergejs pirms brīža minēja, ka podkāsta ideja jau bija 2008.gadā.

Sergejs Musatovs: Pašā sākumā, kad mēs vēl taisījām katrs savu blogu, tad vēl bija “Kinocast.lv. Tas bija 2008.gads, kad tieši podkāsti tikko, tikko sāka iekarot pasauli. Un ar pasaules iekarošanu es domāju dažus cilvēkus, kurus tie ieinteresēja. Un tie daži, kuri izmēģināja podkāstus, uzreiz kļuva par faniem. Jo

tas bija kā radio, bet ļoti ērti vari klausīties to, kas tevi interesē. Un tas, protams, fascinēja, un bija vēlme mēģināt uztaisīt arī pirmo podkāstu Latvijā.

Tolaik Kinocast.lv uztaisījām kādus simt ierakstus. Tolaik gan podkāsti bija vēl tikai agrīnā stadijā, un, lai gan likās, ka tas tūlīt uzsprāgs, tas notika tikai 10 gadus vēlāk, kad tie iekaroja plašāku auditoriju. Tāpēc mēs izdomājām tagad paturpināt šo formātu, bet nu jau ar “Kino kulta” zīmolu. Sākumā gan bija vairāki ieraksti ar intervijām, kurus tā arī nepublicējām.

Bet pirms gada beidzot pa īstam saņēmāmies, jo laikam pieprasījums mūs motivēja.

Beidzot ir auditorija, kas to sāks klausīties, kuras vēl nebija 2008. gadā.

Un kā jūs sapratāt, ka jūsu raidierakstam būs auditorija?

Sergejs Timoņins: Nu, pilnīgi skaidrs, ka, ja “Delfos” un “Tvnet” ir sadaļa “Podkāsti”, tad tie ir atnākuši un uz palikšanu. Kaut kāda nozīme bija arī pandēmijai. Pagājušā gada pavasarī mums likās, ka ir pēdējais laiks pēc visiem neveiksmīgajiem mēģinājumiem šo projektu uzsākt. Un ka tas ir arī labs iknedēļas komunikācijas veids ar mūsu auditoriju. Tieši audio formātā, ko ļoti ērti var klausīties uz jebkuras ierīces jebkurā vietā, un neviens nepaliek malā. Tas ir lētākais un ērtākais veids, kā varam nodot kino ziņas un viedokļus pēc iespējas plašākam klausītāju lokam.

Līva, varbūt Tev ir ko piebilst?

Līva Spandega: Manuprāt, tas, ka raidierakstā esam visi trīs, ļauj mums mijiedarboties. Piemēram, ja uzrakstu rakstu, tas ir viena cilvēka viedoklis un tas arī ir viss. Bet podkāstā mēs visi varam padalīties ar savu viedokli līdzīgi, kā to darām dzīvē, kur dalāmies viens ar otru iespaidos, tikai tagad to var dzirdēt arī citi. Līdzīgi kā mūsu kinoseansos, kur pēc tam vēl notiek sarunas ar kino faniem. Podkāsts ļauj šo pieredzi pārcelt digitālā formātā un dalīties ar to tālāk.

Raidierakstā var klausīties arī Sergeja Timoņina ļoti interesantās intervijas ar cilvēkiem, kuri strādā kino industrijā gan Latvijā, gan citviet pasaulē. Kā radās šī ideja?

Sergejs Timoņins: Tam priekšvēsture ir tāda, ka mēs visi klausāmies ļoti daudz ārzemju podkāstu, kur liela daļa šo podkāstu ir intervijas ar kino veidotājiem, pārsvarā gan tiem, kas stāv aiz kadra. Un vienmēr ir bijusi vēlme kaut ko tādu uztaisīt ar mūsu pašu filmu veidotājiem. Godīgi gan jāatzīst, ka vispirms man bija vēlme ar viņiem parunāt, un tikai tad arī ierakstīt. Patīkami, ka tas arī citiem patīk, bet tas šajā gadījumā nav galvenais, jo ir ļoti daudz pašmāju cilvēku, kuri darbojas kino un par kuriem mēs nezinām. To mēs sapratām, jau darbojoties ar filmu izplatīšanu un tagad arī ar filmu veidošanu.

Patiesībā pasaulē kino jomā darbojās ļoti daudz latviešu, un viņiem ir ļoti daudz ko pastāstīt. 

 

Visu sarunu ar podkāsta “Kino kults” veidotājiem Līvu Spandegu, Sergeju Timoņinu, Sergeju Musatovu var noklausīties Latvijas Radio podkāstā “Raidnīca”. Runājām, kas vizuālās mākslas cienītājus pamudināja veidot audio projektu un kādas iespējas podkāsts paver blogeriem, kuri raksta par kino. Latvijas raidierakstu veidotāji ir priecīgi par ikvienu jaunu podkāstu klausītāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti