Kārsavietes veido stilizētus T-kreklus grūtniecēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 6 mēnešiem.

Jaunietes Inese un Laine no Kārsavas novada uzsākušas kopīgas biznesa idejas realizāciju - šuj un apdrukā T-krekliņus, īpašu akcentu liekot grūtniecēm paredzētajam apģērbam. Ideja radusies, kad Laine bijusi bērniņa gaidībās.  

“Laine Šicāne es esmu. Kārsava man ir dzimtā puse. Šobrīd esmu bērnu kopšanas atvaļinājumā. Esmu jaunā māmiņa, meitiņai ir trīs mēneši. Man ir pastāvīgs darbs Rēzeknē bankā, bet tagad ir nedaudz laika padarboties un realizēt kādas idejas, kas jau sen bija prātā,” par sevi stāsta Šicāne.

Inese Krivmane no Kārsavas ir grafiskais dizainers, ar iepriekšējo darba pieredzi sabiedriskajās attiecībās un nedaudz reklāmā.

Uzņēmējdarbības ideja – veidot stilizētus T - kreklus grūtniecēm, meitenēm radusies automašīnā, mērojot mājupceļu no Rīgas. Jaunā māmiņa Laine atklāj, ka tā bijusi tāda veiksmīga un diezgan spontāna rīcība.

“Es paliku stāvoklī un man kā daudzām sievietēm stāvoklī, radās problēma ar apģērbu. Nekas vairs neder. Man patīk “handmade” (roku darinātas) un Latvijā ražotas mantas. Latvijā ir ļoti daudz uzņēmumu, kas šuj kreklus, bet nav neviena, kas tos ražotu topošajām māmiņām. Tā nu tā ideja radās. Tikai sākumā šķita, ka tas ir tā neiespējami. Es stāstu to Inesei, un Inese man ļoti skaidri paskaidro, ka tas ir ļoti iespējams un ka viņa arī tajā grib piedalīties,” atceras Laine.

Kārsavietes veido stilizētus T-kreklus grūtniecēm
00:00 / 03:48
Lejuplādēt

Jaunietes atklāj, ka abām nav bijis nekādu īpašu zināšanu par to, ka uzsākt uzņēmējdarbību un kādu uzņēmējdarbības formu izvēlēties: “Sarežģītākais nebūt nebija uzņēmu reģistrēt, jo mēs Kārsavas novadā atradām zinošu grāmatvedi. Mums nebija īstas izpratnes par grāmatvedības lietām, par to kādu uzņēmējdarbības formu labāk reģistrēt. Bija doma par mikrouzņēmuma reģistrēšanu, bet tad viņa paskaidroja, ka, kamēr mēs augam, kamēr mēs pārbaudām savas spējas, tikmēr izdevīgāk būt pašnodarbinātajam.”

Gan Laine, gan Inese nopietni uztver savu darbošanos. Lai arī biznesa idejas realizēšana ir tikai pašā sākumstadijā, izmantojot sociālos tīklus, pārdošanā parādījušies pirmie T -krekliņi gan sievietēm, gan arī grūtniecēm.

“Mēs šuvām kreklus un tad, kad tos fotografējām uz modelēm – grūtniecēm, bija neliels satraukums, kā tas izskatīsies… Un tad, kad viņa uzvelk sarkanu kreklu, šķiet, ak, dievs, cik labi izskatās! Mēs abas uzskatām, ka sieviete grūtniecības laikā uzplaukst un viņa izskatās burvīgi, viņas aprises ir fantastiskas, un tas krekliņš ļauj izcelt to. Jaunā māmiņa neizskatās kā milzīgs nīlzirgs lielā T – kreklā, bet tiek izceltas visas formas un viņa izskatās brīnišķīgi,” atklāj jaunietes.

Abas jaunās uzņēmējas jau domā par nelielas darbnīcas iekārtošanu.

Viss notiek, viņas pieņem pasūtījumus, kontaktējas ar klientiem, meklē jaunus klientus, meklē sadarbības partnerus. Audumu viņas pērk Rīgā. Brauc, kad var, uz bāzi, meklē, skatās.

Šuj krekliņus viņu palīgs, vietējais šūšanas uzņēmums “LAGU”, bet krekliņus pagaidām apdrukā ar citas kompānijas palīdzību.

Laine šogad startējusi arī vietējās pašvaldības jauno uzņēmēju ideju konkursā „STEP UP!”, un saņēma ap pusotru tūkstoti eiro speciālas apdrukas iekārtas iegādei.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti