Panorāma

Sibīrijā uzstāda piemiņas zīmi represētajiem Latvijas pilsoņiem

Panorāma

Grāmata par "Mikrofonu" un tā dziesmu aptauju

"Sējēja" balva Trikātas pagasta "Kalnleimaņiem"

«Kalnleimaņos» vairākas paaudzes strādā kopā, aug arī nākamais saimnieks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 7 mēnešiem.

Oktobrī, kad laukos un dārzos novākta raža, un zeme gatava sagaidīt pirmo sniegu, lauksaimnieki apkopo gada veiksmes stāstus. Tie, kas profesionālai žūrijai sijājot un vērtējot atzīti par labākajiem, saņem “Sējēja” balvu. Tai ir  vairākas nominācijas – gada lauku saimniecība, gada uzņēmums, jaunais veiksmīgais zemnieks un bioloģiskā lauku saimniecība. Arī gada ģimene lauku sētā  - šogad par tādu atzīta Zvirgzdu ģimene Beverīnas novada "Kalnleimaņos”.

Kalnleimaņu saimniecības simbols ir govs. Govs sagaida ienācējus pie mājas durvīm, istabā viena pie otras sakrautas govju figūriņas, esot kāds tūkstotis, bet ārā ganās īstās govis. Saimniece Lolita Zvirgzda pārzin piena lopu ganāmpulku, bet dēla Didža pārziņā ir Šarolē šķirnes  liellopi, pie kuriem jāiet, nesot kādu kārumu – šoreiz tie ir āboli. Gadās arī pa mazam pārpratumam, kad mikrofonu notur par žbolu....

Didzis Volrats saka – esmu izvēlējies tādus lopus, kas man pašam patīk un kam ir labs, mierīgs raksturs. Viņi ir kā ģimenes locekļi.

"Tā ir Alfa, tā Esmeralda, tā Karolīna – mana mīļākā govs," rāda Didzis. Arī pārējās gotiņas nāk klāt, lai labāk sadzirdētu, ko saimnieks stāsta. Esam apstāti no visām pusēm.

"Kurš var atļauties algot strādniekus, tas var izvēlēties lielu saimniecību. Mēs ģimenē paši esam strādnieki. - Varat nopelnīt? - Izdzīvot var, bet tikai izdzīvot. Taču viss vēl priekšā, tas ir sākums, vēl paplašināsimies," teic Didzis.

Mamma Lolita Zvirgzda aizvadījusi garu darba mūžu, izaudzinājusi piecus bērnus un iemācījusi tiem strādāt. Visiem ģimenes tepat tuvumā, ja ko vajag, atnāk palīgā. Saimniecība nav ņēmusi kredītus, vienīgais Eiropas projekts atteikts, tehnika iepirkta par pašu sakrāto. Lolita priecājas par balvu:

"Balvu saņēmusi, pārdomāju savu dzīvi, sapratu, ka balva ir pelnīta. Es arī bērniem tā saku – esam to pelnījuši."

Mazmeita Aiga Šmite, būdama klāt visos darbos, jau pieņēmusi lēmumu:

"Es gribētu palikt laukos, dzīvi saistīt ar laukiem. Kaut ko darītu kā omīte."

"Sējējs" stāv uz saimes galda goda vietā. Pusdienu galdā tiek celts pašu izaudzētais. Viss no lauka, dārza un kūts. Esot jāpērk tikai sērkociņi, sāls, cukurs un maize.

"Ja runājam par ģimenes saimniecībām, tās ir stipras saimniecības, jo vairākas paaudzes zem viena jumta, un, kopīgi darot, tas ir forši, tas nav tikai Latvijā, arī citur ir saimniecības, kur viens par otru kopīgi ceļas un krīt un iet uz kopīgu mērķi," saka Didža dzīvesbiedre Daiga Valtiņa.

Ģimenes lielākais prieks šogad ir mazdēla Alberta piedzimšana. Lolita smaidot saka – viņš "Kalnleimaņos" būs nākamais saimnieks. Un kas zina – varbūt tā arī būs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti