Dienas ziņas

Talsu novadā dzīvo knupīšu krustmāte

Dienas ziņas

Viesuļvētrā Čehijā 5 upuri un simtiem ievainoto

Aicina ielūkoties īpašā bērna pasaulē

Īpašā bērna mamma stāsta par savu meitu foto izstādē Daugavpilī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Fotogrāfe un īpašā bērna Agneses mamma Sarmīte Bogdanoviča Latgales Centrālajā bibliotēkā Daugavpilī atklājusi izstādi “Es esmu”, kur melnbaltās fotogrāfijās redzama viņas meita. Fotogrāfe tādējādi mēģina ievērst uzmanību jautājumam par sabiedrības neviennozīmīgu attieksmi pret ģimenēm, kas audzina bērnus ar īpašām vajadzībām.

Maza meitene uz melnbaltām fotogrāfijām – viņa spēlējas, lasa, smejas, atklājot mums savu būtību. Tā ir Agnese, mākslinieces un fotoizstādes “Es esmu” darbu autores Sarmītes Bogdanovičas meita, īpašais bērns, kura pasauli mēs varam vērot fotodarbos, kas ir eksponēti Latgales Centrālajā bibliotēkā.

Sarmīte un deviņus gadus vecā Agnese jau vairākus gadus dzīvo Ilūkstē. Sarmīte ir dizaina speciālists, taču pati sevi pozicionē ka mākslinieci, kas darbojas vairākos virzienos.

Stāstot par fotoizstādes “Es esmu” ideju, Sarmīte uzsvēra, ka tā radās pēc viena semināra apmeklēšanas, kurā viņa tikās ar citām māmiņām, kam ir bērni ar Dauna sindromu.

Tika runāts par vairākām lietām, tostarp par sabiedrības neviennozīmīgu attieksmi pret ģimenēm, kas audzina bērnus ar īpašām vajadzībām.

“Mēs gaidām no sabiedrības, lai mūs pieņem, bet tajā pašā laikā mēs nerunājam par to. Toreiz man rādās vēlēšanās runāt, bet kā es varu runāt? Un es sapratu, ka esmu fotogrāfe – es varu runāt arī caur vizuālo,” stāstīja Sarmīte.

Izstādes nosaukums “Es esmu” ir aicinājums pievērst uzmanību Agneses iekšējai pasaulei. Ieraudzīt  prieku, dusmas, bailes – tās pašas emocijas, ko izjūt visi bērni. Melnbaltās fotogrāfijas formāts un fona neesamība tika izvēlēti ar mērķi, lai skatītājs vērotu tikai modeli un spētu saprast, ko viņa vēlas pateikt.

Viena no Sarmītes iecerēm ir izveidot izstādi no fotogrāfijām, ko Agnese uzņems pati, lai caur fotokameras objektīvu skatītājs vērotu pasauli Agneses acīm.

Izstādi “Es esmu” Latgales entrālajā bibliotēkā ir iespējams apskatīt līdz jūlija beigām.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti