«Gudrs, vēl gudrāks» bijusī dalībniece Liega Krasovska: Pasaule pieder drosmīgajiem un tiem, kas nebaidās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Liega Krasovska ir aktīva un mērķtiecīga personība, katru darbu darot līdz kaulam, nevis ķeksīša pēc, – iespējams to ietekmē Liegas ilgstošā nodarbošanās ar sportu jau kopš bērnības. Šogad Latvijas Televīzijas raidījums "Gudrs, vēl gudrāks" svin savu 10. sezonu. Raidījuma lielākā vērtība, protams, ir paši jaunieši, – viena no tiem – Liega, kura spēlē šo sezonu laikā piedalījusies četras reizes.

Spilgtās bērnības atmiņas

Liegas pirmo pieredzi televīzijā veido gan cits raidījums. "Bērnībā ar vecāko brāli skatījāmies raidījumu "Kas te? Es te!", un mamma bija pamanījusi iespēju, ka var pieteikties dalībai raidījumā – mūs abus ar brāli paņēma. Man tolaik bija kādi 5 vai 6 gadi, bet atmiņas par šo notikumu ir palikušas vēl joprojām… Pusdienas televīzijā, kad varējām izvēlēties, ko gribējām, pats filmēšanas process, tikšanās ar raidījuma varoņiem… Tajā laikā gan biju ļoti kautrīga svešos, nepazīstamos cilvēkos, tāpēc brāļa parādīšanās bija garāka nekā manējā konkrētajā epizodē, bet tik un tā tolaik ar lepnumu gaidīju brīdi, kad iefilmēto pēc tam pārraidīs televīzijā – visa ģimene skatījāmies to kopā."

Liega, absolvējot mākslas skolu. 8. klase (diplomdarbs)
Liega, absolvējot mākslas skolu. 8. klase (diplomdarbs)

Kas ilgi nāk, tas labi nāk… Liegas "Gudrs, vēl gudrāks" pieredze

Raidījumā "Gudrs, vēl gudrāks" Liega startējusi četras reizes – 1. sezonā 2014. gadā, mācoties 7. klasē, 3. sezonā 2016. gadā, mācoties 9. klasē, 4. sezonā 2017. gadā, mācoties 10. klasē, un 5. sezonā 2018. gadā, mācoties 11. klasē. "Visos šajos gados piedalījos arī finālos, tātad ar filmēšanas grupu kopumā tikos 12 reizes –  četros pusfinālos, četros finālos un četrās vizītkaršu filmēšanās."

Pēc uzvaras "Gudrs vēl gudrāks" 11. klasē ar klasesbiedriem
Pēc uzvaras "Gudrs vēl gudrāks" 11. klasē ar klasesbiedriem

Sākotnēji Liegas mērķis bija vienkārši pamēģināt. "Biju redzējusi raidījumu – tas bija kas jauns un nebijis, likās interesanti un, protams, tolaik mani kā bērnu aizrāva iespēja tikt televīzijā." Kad pirmoreiz "Gudrs, vēl gudrāks" komanda uzaicināja Liegu piedalīties spēlē, viņa bija patīkami satraukta – pieredze televīzijā, vēl pie tam piedzīvojums, kas bija kopīgs ar klasesbiedriem un skolotāju.

"Ierodoties studijā, visam sekoju līdzi ar lielu interesi un patīkamu satraukumu – bija interesanti salīdzināt to, ko redzēju televīzijā, ar to, kā tas izskatās dzīvē. Tāpat, lai cik smieklīgi neliktos, arī grimēšanas process mani aizrāva – šajā laikā vēl nebiju pazīstama ar kosmētiku – vecākas māsas man nav, ir tikai brāļi –, sajutos kā īsta dīva," smejot atceras Liega.

"Pirmajā gadā ļoti izbaudīju visu filmēšanas procesu gan pašā raidījuma studijā, gan tad, kad filmēšanas grupa brauca pie manis uz Andreja Upīša Skrīveru vidusskolu. Uz pašu spēli devos bez jebkādām ekspektācijām par sagaidāmo rezultātu, nekad nebiju cerējusi, ka tikšu finālā un kur nu vēl ka ar viena punkta starpību palikšu otrajā vietā. Tas man pašai bija pārsteigums.

Ja godīgi – fināla spēle man toreiz likās kas nesasniedzams, kur noteikti tiek tikai ļoti gudri brīnumbērni."

Liegai aizrāva spēle tik ļoti, ka nākošajā gadā, mācoties 8. klasē, pieteicās vēlreiz, taču neizturēja atlasi. Viņa nepadevās un mēģināja vēlreiz – rezultātā viņa piedalījās gan 9., gan 10. klasē. "Abos šajos gados braucu jau ar skaidru vēlmi uzvarēt, jo pirmā reize man iedeva pārliecību, ka tomēr varu pacīnīties par uzvaru, taču vēlme uzvarēt bija tik ļoti mani pārņēmusi, ka stress neļāva izbaudīt filmēšanās procesu. Biju tā satraukusies, ka pat atbildēju nepareizi uz jautājumiem, kuriem īstenībā zināju atbildes."

Liega ar prezidentu un skolotāju Astrīdu Pastari
Liega ar prezidentu un skolotāju Astrīdu Pastari

Raidījums Liegai jau bija kļuvis par ikgadēju notikumu, tāpēc likumsakarīgi viņa turpināja ceļu. Ceturtā reize bija klāt! Liega mācījās 11. klasē un pārstāvēja nu jau citu skolu – Murjāņu sporta ģimnāziju. "Pieteicos, jo bija nepabeigtības sajūta.

Ceturtajā reizē jutos vismierīgākā – nebija ne stresa, ne uztraukuma par rezultātu, biju pārliecināta, ka izdarīšu visu labāko, uz ko esmu spējīga. Un tā arī notika."

Liegu nemulsina fakts, ka viņa piedalījusies tik daudz reižu raidījumā "Gudrs, vēl gudrāks" – gluži pretēji – viss cikls iziets un uzvara finālā arī beidzot kabatā. "Priecājos, ka viss notika tā, kā notika. Es daudz iemācījos no visām reizēm, kad piedalījos raidījumā, – pirmā reize man deva pārliecību, ka es esmu spējīga pacīnīties par uzvaru, otrā un trešā reize iemācīja vairāk paļauties uz procesu, tik ļoti nekoncentrējoties uz to, ko es pati nevaru ietekmēt, bet visas reizes kopā man deva lielisku pieredzi, piedzīvojumus un apziņu, ka man apkārt ir tik lieliski un atbalstoši cilvēki – ģimene, mani klasesbiedri, skolotāji, no kuriem visvairāk vēlos izcelt Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolotāju, manu klases audzinātāju pamatskolā, Ināru Plakani un Murjāņu sporta ģimnāzijas skolotāju, manu klases audzinātāju, Astrīdu Pastari."

Liega atzīst, ka lielākais izaicinājums, kam bija jāpārkāpj pāri, piedaloties spēlēs, bija kautrīgums. "Agrāk biju ļoti kautrīga un nelabprāt runāju citu klātbūtnē, kur nu vēl kameru priekšā. Taču pieredze spēlē man deva lielāku pārliecību par sevi un mazināja kautrīgumu, uzlabojot komunikācijas spējas.

Dalība spēlē nenoliedzami ir vienas no manām spilgtākajām skolas laiku atmiņām," ar smaidu atzīst Liega.

"Jauniešiem, kas tikai domā – piedalīties vai ne –, uzreiz varu teikt, lai nešaubās un piesakās, jo kas gan slikts var notikt? Pats sliktākais ir pēc laika nožēlot neizmantotās iespējas, un mēs nekad nezinām, kā konkrētais notikums dzīvē var pagriezties, kā izmainīt mūsu dzīvi. Pasaule pieder drosmīgajiem un tiem, kas nebaidās!"

Bakalaura grāds rokā. 2020. gads.
Bakalaura grāds rokā. 2020. gads.

Skats šodienā!

Liega ir ieguvusi fitnesa un vieglatlētikas trenera sertifikātu, tāpat arī absolvējusi Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti, Vides zinātnes bakalaura programmu. Paralēli pamatdarbam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā Liega turpina studijas Rīgas Tehniskās universitātes Vides inženierzinātņu maģistrantūras programmā.

"Tā kā mans interešu loks ir visai plašs, kā arī skolā bija labas atzīmes un panākumi dažādās jomās, nekad nezināju, ar ko vēlos saistīt savu dzīvi. Visur, kur esmu nonākusi šobrīd, varu teikt, ka negāju apzināti, tas notika nejaušību vai sagadīšanās dēļ, bet man patīk ļauties dzīvei un tās plūdumam – vērot, kur tā mani aiznesīs. Pamatu un pašu ceļu uz jau sasniegto man noteikti palīdzēja veidot neatlaidība – ja es ko daru, atdodu tam sevi visu, līdz esmu pabeigusi iesākto vai saņēmusi sev vēlamo rezultātu."

Palīdzēt vairot labo, nevis gaidīt uz kādu citu

Liega ar lielu pietāti un viedumu raugās uz vidi sev apkārt. "Tā kā mēs dzīvojam sabiedrībā, pašas svarīgākās īpašības cilvēkiem ir iecietība, cieņa un pieklājība vienam pret otru, pret vidi apkārt un mūsu līdzās esošajiem – dzīvniekiem un dabu."

"Ikvienā cilvēkā mīt unikāla pasaule, ko mēs varam lasīt kā atvērtu grāmatu. Mēs nekad nezinām – kam otrs ir gājis cauri, kas viņam vēl priekšā. Ir jāatceras, ka mēs šeit esam tikai ciemiņi uz kādu laiku, un šī pasaule mums ir jāatstāj labāka, nekā tā bija, kad mēs tajā ieradāmies, tāpēc vajag sākt ar sevi, atbildot uz jautājumu – ko tieši es varu darīt, lai mana sirdsapziņa būtu tīra, lai es palīdzētu vairot labo, nevis gaidīt uz kādu citu."

Latvijas čempione daudzcīņā
Latvijas čempione daudzcīņā

"Lidot augstu – tas ir mans ceļš," tā teic Liega par savu skatu uz dzīvi. "Katram tas "augstu", ir savs. Ir jābūt mērķiem un sapņiem, kuru "augstums" nedaudz biedē, jo dzīve ir viena interesanta padarīšana, ko jācenšas izdzīvot pēc iespējas krāsaināku un piepildītāku, bet robežas sev noliekam tikai mēs paši. Vienmēr, tiecoties uz savu "augstumu", daru to, klausot savai sirdsapziņai, lai dienas beigās varu teikt, ka pasaule man apkārt kļuvusi kaut par kripatiņu labāka ne tikai man, bet arī kādam citam."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti