Monopols

Monopola viesis - matemātiķis Jānis Lazovskis

Monopols

Monopola viesis - tēlnieks Kristaps Gulbis

Monopola viesis - "Vīnkalnu" Pils mājas saimniece Evija Žentiņa

Ģimenes picērijas saimniece: Ja ir stabilitāte attiecībās, arī pasaulē viss kārtībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Ja attiecībās ir stabilitāte, tad ir sajūta, ka arī pasaule viss ir kārtībā, – savu dzīvesprieka “recepti” Latvijas Radio raidījumā “Monopols” atklāj uzņēmēja un ģimenes picērijas «Vīnkalnu Pils māja» saimniece Evija Žentiņa. 

Evija stāsta, ka viņa ir attiecību cilvēks, tāpēc svarīgi, ka blakus ir stiprs plecs: "Ja es jūtu savā dzīvē stabilitāti attiecībās, tad man ir sajūta, ka viss ir kārtībā pasaulē. Man vajag tos pamatus un to sajūtu, ka es esmu tur, kur man ir jābūt." 

Evija uzskata, ka pasauli mazliet var izglābt pozitīvāks skats uz dzīvi kopumā. Viņas iekšējā sajūta liek pirmajā vietā ģimeni.

Kopā ar ģimeni viņa veido arī biznesu – ģimenes picēriju «Vīnkalnu Pils māja». Picu cepšanas tradīcijas un mīlestība pret Itāliju pārņemta no Evijas vīra Arta un viņa vecākiem. Itālijas stāsts aizsācies pirms aptuveni 20 gadiem. Arta vecāki, periodiski ceļojot uz Itāliju, apguvuši itāļu picu cepšanas mākslu, un pirms vairāk nekā desmit gadiem Žentiņi sākuši paši cept picas brīvdabas picērijā “Vīnkalnos” Beverīnas novadā. 

Pēc rokas ievingrināšanas Beverīnā dzimusi doma par picas piedāvāšanu arī Valmierā, un tā “mazā Itālija” jeb “Vīnkalnu Pils māja” savu vietu atradusi Valmieras vecpilsētā. 

"Viņi ļoti iemīlēja šo zemi, šo kultūru un cilvēkus. Tik ļoti iemīlēja, ka iemācījās itāļu valodu, sadraudzējās ar dažādām jaukām ģimenēm. Vienkārši tas kaut kā aizgāja. Mūsu lauku sēta Beverīnas novadā ir kā mazā Itālija ar vīnogu kalnu un autentisku itāļu picēriju, kurā mēs cepam picas," stāstīja Evija. 

Ģimenei ir arī ceļojošā picērija, kuras ideja radusies Evijai un Artim līdz ar otrās meitiņas ienākšanu pasaulē, atrodoties Bērnu klīniskā universitātes slimnīcā:

"Dzīvojot pusgadu slimnīcā, atnāca ideja par ceļojošo picēriju."

"Pēc pusgada mums bija gatava ceļojošā picērija ar malkas krāsni. Ļoti zīmīgi, ka tieši pirmais picu cepiens, kur mēs abi ar Arti strādājām, bija Bērnu slimnīcā," saka Evija.

Evijas dzīves gājumu bagātina arī citas viņas darba pieredzes – tā bijusi reklāmas aģentūra “Leo Burnett”, kosmētikas zīmols “Stenders”, tāpat arī “Valmiermuižas alus darītava” un viens no lielākajiem starptautiski atzītajiem pieczvaigžņu SPA centriem Baltijā “ESPA Rīga”.

Viņa uzskata, ka šis ir iedvesmas stāsts, kas viņiem pašiem noteicis visu dzīvi. "Stāsts par picēriju ir līdzīgs kā ar Rīgu, [kas nekad nebūs gatava] – ja tur ir ielikta sirds un ja grib, lai tur ir tā, kā tev patīk, tad vienmēr atrodas darbi un katru dienu kaut ko var uzlabot.''

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti