Dienas ziņas

Novērtē tūrisma sezonu Kurzemē

Dienas ziņas

Galda hokejs – cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem

Nominēta Valmieras sākumskolas sporta skolotāja

«Gada sporta skolotāja» balvas kandidāte apņēmīga bērnus atraut no datora

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 5 mēnešiem.

Valmieras sākumskolas sporta skolotāja Signe Lūsiņa ir viena no trim sporta pedagogiem, kuri šogad nominēti titulam “Gada sporta skolotājs 2017”. Gan bērni, gan kolēģi viņu uzskata par skolotāju, kurai sports ir sirdslieta. Katra stunda ir rūpīgi izplānota un bagāta dažādām aktivitātēm. Skolotāja atzīst – bērniem ikdienā pietrūkst sportisko aktivitāšu.

Lūsiņa ar sportu aizraujas jau kopš 2. klases, kad sākusi trenēties peldēšanā. Netrūka sasniegumu gan Latvijas, gan arī starptautiskā mērogā. Arī šobrīd viņa labprāt apmeklē baseinu un nodarbojas ar fitnesu.

Skolotāja atzīst, daudz laika nākas veltīt, lai rūpīgi izplānotu sporta stundas. “Jāparedz viņu darbības, vai tas ir interesanti, vai atbilst vecuma, vai tas aizrauj. Kādam knifiņam jābūt, līdz ar to arī tas sporta veids viņiem patiks,” stāsta Valmieras sākumskolas sporta skolotāja Signe Lūsiņa.

Lai bērniem būtu interesanti, Signe sporta stundas vada arī ārā. Skolēni dodas nūjot, vingrot skolas stadionā vai spēlēt paslēpes. Skolotāja uzskata - mūsdienās, kad bērni aizvien vairāk aizraujas ar modernām tehnoloģijām, sportam un kustībām ir ļoti liela nozīme bērna attīstībā; viņasprāt, katram skolēnam ir iespējams atrast kādu piemērotu sporta veidu. “[Ir nepieciešams] lai viņi darbotos, lai viens ar otru saskartos, jo to datorā, mūsdienu tehnoloģijās neizdarīs,” klāsta Lūsiņa.

Viņa par savu kolēģi teic, ka Lūsiņa ikvienu stundu vada ar ļoti lielu atbildību, rūpīgi pārdomājot katru sporta stundas minūti. “Tā izdoma, ko viņa no sevis pieliek, jaunas inovatīvas lietas. Pārdomā, lai bērniem būtu interesanti katrā vecumā. Mums ir 5., 6. klase, kas nav tas vieglākais posms. Vienmēr izdomāts, lai bērniem ir interesanti,” norāda Valmieras sākumskolas sporta skolotāja Ilze Bruņiniece.

Lūsiņas audzēkņi viņu raksturo kā saprotošu, tai pašā laikā arī diezgan stingru skolotāju. Sporta stundas vienmēr esot interesantas un dažādām nodarbēm bagātas. “Mūsu skolotāja ir ļoti laba. Viņa grib, lai mēs esam sportiski un slaveni, jo mēs piedalāmies [programmā] “Sporto visa klase”,” saka skolniece Valērija Šīrova.

Izcilākais gada sporta skolotājs tiks nosaukts “Latvijas gada balvas sportā 2017” apbalvošanas ceremonijā 21. decembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti