Diasporas vēlētāji grib labāku dzīvi Latvijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Viens no vēlēšanu iecirkņiem Vācijā tradicionāli bija arī latviešu centrā "Bērzaine". Lai arī pūļi nebija novērojami, tomēr vēlētāju straume neapsīka, un vairāki  vēlētāji bija mērojuši ceļu pat no Šveices un Austrijas. Viens no tiem bija šobrīd Austrijā mītošais bijušais Latvijas politiķis un bijušais zemkopības ministrs Jānis Kinna.

"Man bija izvēle, braukt uz šejieni vai uz Cīrihi, atbraucu uz šejieni, jo te ir burvīga atmosfēra. Vīne mums ir pārāk tālu. Sieva aizbrauca uz Latviju, vēlēja tur. Es ceru Latvijai uz labāko rezultātu. Balsoju par "Progresīvajiem", manu izvēli iespaidoja dēls, un viņš jau ir tas, kuram jādzīvo Latvijā. Izlasīju programmu, paskatījos, vai nav galīgas muļķības un kādi tur cilvēki."

bijušais Latvijas politiķis un bijušais zemkopības ministrs Jānis Kinna.
bijušais Latvijas politiķis un bijušais zemkopības ministrs Jānis Kinna.

Kinna atzīst, ka politisko virtuvi zina "līdz mielēm" un viņam nav īpašu ilūziju, ka šobrīd būtu kas daudz labāk, tomēr cer, ka jaunie spēki darīs savu un Latvijai iestāsies labāki laiki.

Vēlēt bija atbraukusi arī netālu no Freiburgas dzīvojošā Zelda: "Dzīvoju Vācijā septiņus gadus, braucu vēlēt arī uz pagājušajām vēlēšanām. Ja vēlēšanu iecirknis ir 25 kilometru attālumā, grēks neatbraukt, jo tuvāk jau vairs nevar vēlēties! Dzīvoju Vācijā, bet sekoju Latvijas aktualitātēm, tā ir mana dzimtene, man tur ir draugi un ģimene, un man ir svarīgi, kas un kā tur notiek."

Silvija, viņas dēls Kaspars un vedekla Anželika
Silvija, viņas dēls Kaspars un vedekla Anželika

Silvija, viņas dēls Kaspars un vedekla Anželika brauca vēlēt no salīdzinoši netālās Villingenas-Švelingenas, kas atrodas 70 kilometrus no Freiburgas. Silvija teic: "Es domāju par savu dzimteni, lai tur būtu labāka dzīve!"

Vedekla Anželika piebalso, ka, lai gan pati dzīvo Vācijā, Latvijā ir viņas mamma, māsa un citi radi, un arī viņai svarīgi, lai Latvijā viss būtu labi. Viņas vīrs Kaspars piebilst, ka šogad viņš nezinot nevienu no šejienes draugiem un paziņām, kas vēlēt nebraukšot – šoreiz gatavi balsot visi. Jāpiebilst, ka nosacīti vēlēja arī Kaspara un Anželikas trešā atvase, kas šobrīd vēl ir mammas puncī. "Es mazdēlam kādreiz pastāstīšu, ka viņš arī piedalījās vēlēšanās!" ar lepnumu teica vecmāmiņa Silvija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti