Rīta Panorāma

Miris pasaulslavenais mūziķis Vangelis

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Ar lielāko gandarījumu strādā savas valsts labā

Darbs priecē arī pēc 15 gadiem. Ārlietu ministrijas darbiniece Linda Jaunarāja-Janvāre

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Nav lielāka gandarījuma, kā strādāt savas valsts labā, uzskata Ārlietu ministrijas Eiroatlantiskās drošības nodaļas otrā sekretāre Linda Jaunarāja-Janvāre. Pēc piecpadsmit gadiem dienestā joprojām no rīta Ārlietu ministrijas durvis viņa ver ar lielu prieku. Par augsti motivētu un neatlaidīgu darbu viņa saņēmusi Ministru kabineta Atzinības rakstu.

Jaunarājai-Janvārei jau vidusskolā radusies interese par vēsturi, politikas zinātni un starptautiskajām attiecībām, tāpēc viņa devusies studēt uz Rīgas Stradiņa universitāti.

“Otrajā kursā, 2007. gadā, es sāku darbu Ārlietu dienestā kā ārlietu ministra sekretāre. Pēc tam man bija piedāvājums strādāt Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā NATO Briselē, pēc tam turpināju savu profesionālo dienestu Latvijas vēstniecībā ASV. Šobrīd jau četrus gadus strādāju Drošības politikas departamentā,” stāstīja Jaunarāja-Janvāre.

Viņas ikdienas darbs saistīts ar NATO vispārējo darba kārtību.

Jaunarājas-Janvāres pārziņā ir valsts prezidenta dalības NATO samitos sagatavošana, arī ārlietu ministra dalības NATO ārlietu ministru sanāksmēs sagatavošana.

Viņa strādā arī ar NATO sabiedroto klātbūtnes jautājumiem Latvijā.

Latvijas Republikas Pastāvīgās pārstāvniecības NATO padomniece Ilze Malta kolēģi Jaunarāju-Janvāri raksturoja kā cilvēku ar izteiktu atbildības sajūtu gan pret savu darbu individuāli, gan pret komandas darbu: “Cilvēks ar sirsnību, mērķtiecību un gatavību strādāt 24/7 katrā situācijā, kad tas ir nepieciešams.”

Viens no sabiedrībai redzamākajiem Jaunarājas-Janvāres darba augļiem bija NATO ārlietu ministru sanāksmes organizēšana Latvijā. Sanāksme notika pērnā gada nogalē, un tās sagatavošana prasīja divus gadus. Viņa bija viena no darba grupas loceklēm, kas piedalījās visos organizēšanas procesos.

“Patiešām mēs pēc tam saņēmām izcilas atsauksmes, ka Latvija ir uzcēlusi ārkārtīgi augstu latiņu,” Jaunarāja-Janvāre atzina.

Latvijas vēstnieks Kanādā Kaspars Ozoliņš norādīja: “Lindas specifika bija tāda, ka mūsu pusē darba grupā bija nepieciešams cilvēks, kurš pārzina pilnīgi visus procesus, līgumu detaļas. Linda ar to visu fantastiski tika galā. Par to viņa saņēma no manas puses milzīgu apbrīnu un pateicību. Arī NATO ģenerālsekretārs pēc tam atsevišķiem sanāksmes organizēšanas darba grupas locekļiem pateica personīgu paldies. Linda to bija pelnījusi pilnā mērā.”

Ministru kabinets Jaunarājai-Janvārei piešķīris Atzinības rakstu par augsti motivētu, mērķtiecīgu un neatlaidīgu darbu NATO ārlietu ministru sanāksmes plānošanā un organizēšanā.

“Ārlietu dienestā brīnišķīgā pievienotā vērtība ir, ka – lai kur tu būtu, tu pārstāvi savu valsti, savas valsts intereses. Nav lielāka gandarījuma, kā strādāt savas valsts labā. Pēc 15 gadiem dienestā joprojām no rīta ministrijas durvis veru ar lielu prieku un gandarījumu,” sacīja Jaunarāja-Janvāre.

Darbs ārlietu dienestā nozīmē, ka ik pēc trīs līdz četriem gadiem notiek darbinieku rotācija ar lielu iespējamību, ka būs jāstrādā arī ārpus valsts robežām. Kurā valstī pēc gada vai diviem Jaunarāja-Janvāre pārstāvēs Latvijas intereses, viņai pašai nav zināms, bet jebkuru darbu Ārlietu dienestā viņa veiks ar lielāko prieku un atbildības sajūtu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti