Dienas ziņas

Muzeji aizved valsts dibināšanas vēsturē

Dienas ziņas

Parāde stiprina drošības un vienotības sajūtu

Latvijas dzimšanas diena Danenbergu ģimenē

Danenbergu ģimenē svin valsts svētkus un zelta medaļu taekvondo čempionātā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

18. novembris Danenbergu ģimenē Skrundā allaž ir svētku diena, bet šogad – dubultas svinības. Pirms pāris dienām dēls Kārlis Kristiāns ar zelta medaļu atgriezies no Dienvidkorejā notikušā pasaules čempionāta vēstnieka kausa izcīņā taekvondo. "Tā ir jauna motivācija, jauni sakari, jaunas zināšanas un lepnums par savu valsti,"saka trīspadsmitgadīgais Kārlis Kristiāns. 

Gaili svētku galdā celt šogad skrundenieku Danenbergu ģimenē bija paredzēts uz Mārtiņiem, bet, tā kā tad Kārlis ar tēti bija Korejas vēstnieka kausa izcīņā Taekvondo pasaules čempionātā Dienvidkorejā, tad tas tiek gatavots Latvijas dzimšanas dienas svētku pusdienām. Lai arī no Dienvidkorejas viņi ir atgriezušies pirms pāris dienām, emocijas par piedzīvoto joprojām nerimst, jo atvesta zelta medaļa.

Par iespēju piedalīties sacensībās Korejā Kārlis uzzinājis no sava trenera Kalvja Saulīša. Lai parādītu savas prasmes, bija jāiesūta video. Liels bijis pārsteigums, ka viņa dalība apstiprināta. Dažādās taekvondo disciplīnās sacensībās piedalījās pārstāvji no 44 valstīm. 

"Tā ir sajūta, ka esi taekvondo sirdī," saka Kārlis Kristiāns Danenbergs.

Ar taekvondo Kārlis nodarbojas jau septīto gadu. Pašlaik viņš vairāk sevi attīsta bezkontakta cīņā pumsē, ko sauc arī par cīņu ar ēnu. Izdarītās kustības un sitienus tajā mēra ar centimetru precizitāti. Kārļa kontā ir daudz medaļu par iegūtajām pirmajām vietām. Viņš sacenties arī ārvalstīs, tomēr neslēpj, ka Dienvidkorejā piedzīvots īpašs lepnums būt ar savas valsts karogu. 

"Mēs nogājām no laukuma, iedeva Latvijas karogu. Es nebiju gaidījis, ka Korejā ar Latvijas karogu stāvēšu uz pleciem. Ieguvu jaunas zināšanas, cita motivāciju, sakarus ar citiem treneriem," stāsta sportists.

"Tur ļoti maz cilvēki zināja, kas ir Latvija. Es biju paņēmis tādus karodziņus. Uzdāvinājām, patiesi priecīgi," stāsta sportista tētis Jānis Danenbergs. 

Kārlis atzīst, ka taekvondo ir dziļi viņa sirdī un to vēlētos turpināt arī pēc skolas pabeigšanas Skrundā. Tas daudz devis ne tikai viņa fiziskajā attīstībā, bet arī personības izaugsmē.  

Ģimene uzsver, ka taekvondo māca arī cieņu pret tuvākajiem, treneriem, pretiniekiem, pret savu valsti un arī to, kurā viesojies. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti