Āža Zunta saimniece pareģo darbīgu gadu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Ja  būtu jāizraugās visatbilstošākais pretendents šī - Kazas gada - simbolam, tad par to varētu kļūt Gulbenes novada Tirzas pagasta „Avotiņu” saimniecībā mītošais āzis Zuntis. Iespējams, ka citam  viņa ciltsbrālim ir pat vēl iespaidīgāka ragu rota, bet diezin vai kāds vēl ir  tik sabiedrisks - spēlējis teātri, piedalījies gadatirgos un tradicionālajos Bānīša svētkos.

Jau drīz „Avotiņu” sētas kazu saimei gaidāms papildinājums. Pats ciltstēvs gan tobrīd nav īsti omā un iespaidīgie ragi liek turēties pa gabalu.

„Es skatījos internetā, kaut kur Kurzemē ir, bet tik vareni ragi nav vēl redzēti!” -  saka saimniece Ligita Zvirbule, bilstot, ka bailēm no ragaiņa nav pamata, jo āzis ne reizi vien ir piedalījies dažādos pasākumos un ar cilvēku sabiedrību apradis.

„Viņš ir ceļojošais aktieris, novada svētkos piedalās un pašu vietējos svētkos piedalās. Viņam visas iespējas iesaistīties tajā aktīvajā dzīvē līdz ar mani!” saka saimniece, kura darbojas arī vietējā tautas teātrī.

Nelielā kazu saime gan „Avotiņos” ir tikai savam priekam, pamatā ja te audzē dārzeņus, un var teikt, ka Ligita savulaik bija tiešās tirdzniecības rosinātāja un aizsācēja.

„Tagad jau tā ir piecus gadus un intensīvi, es esmu arī savus zemniekus iesaistījusi - gan ar piena produktiem, maizīti, medu, tagad tā kustība mums ir aizgājusi ļoti aktīvi, jo cilvēki sāk saprast, kas ir labs un kas nav tik labs,” priecājas Ligita.

Ja sākumā „Avotiņu” firmas zīme bija te audzētie burkāni, tad tagad tās ir daudz un dažādu veidu pupiņas:

„Arī cilvēki ēd vairāk pākšaugus, un es pat domāju, ka perspektīvā tās varētu izkonkurēt kartupeļus, jo gaļu jau ir izkonkurējušas…mums tas bizness ir aizgājis.”

Kad apskatīta saimniecība, Ligita rosina aizbraukt līdzi uz pagasta kultūras namu, jo tur notiek mēģinājums sieviešu ansamblim, kura dalībniece arī viņa ir. Kā to visu var pagūt lauku sieva, kurai darbs dzen darbu? Ansambļa dalībniecēm šajā ziņā atbilde skaidra:

„Azbesta bezmaz vai var teikt! Gan teātri spēlē, gan dzied, gan paspēj savu saimniecību apdarīt! Un vēl visos pasākumos piedalīties, tas vispār ir neiedomājami!!!”

Ko dod darbošanās pašdarbībā? „Enerģiju, pozitīvo lādiņu, tas dod man spēku strādāt, kolosāli uzlādējos! Es te nejūtu ne nogurumu, ne problēmas - viss ir mājās atstāts!” saka Ligita Zvirbule.

Kāds atnākošais Kazas gads būs „Avotiņu” saimnieces skatījumā? Un to viņa var vērtēt ne tikai pēc savas kazu saimes, bet arī pati ir dzimusi šīs zīmes gadā:

„Es uzskatu, ka būs jācīnās, ar ragiem sienā jāiet! Pagājušogad bija Zirga gads, tad bija smagi jāstrādā, bet - kad tad zemniekam nav bijis smagi jāstrādā! Bet šogad būs jācīnās, ja āzim ir tādi ragi, tad ar tiem jālec sienā! Vēl arvien tomēr tā nestabilitāte ir - tirgus ir nestabils sakarā ar Krieviju, un arī mēs to jūtam diezgan spēcīgi.

Par to, ko visvairāk vēlētos Kazas gadā piepildāmies, Ligita saka - lai izdodas apturēt Latvijas iedzīvotāju aizbraukšanu, jo tā vissmagāk skar laukus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti