Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Hematoonkoloģe, kura pieķeras saviem pacientiem

Ārste Anna Valaine: Arī smagus pacientus bērnu vecumā no onkoloģiskajām slimībām var izārstēt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

"Tā ir atšķirība starp bērnu un pieaugušo onkoloģiju. Bērnu onkoloģijā vidēji izārstēšanas procents ir virs 70," Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" pastāstīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) hematoonkoloģe Anna Valaine. Pievērsties medicīnai sieviete izlēma, vēl mācoties vidusskolā, kaut arī atzīst, ka izvēlētā specialitāte ir smaga.

Anna Valaine nolēma studēt medicīnu, jo vēlējusies palīdzēt sasirgušam tuviniekam.

"Man šķita, tas ir brīnišķīgi – palīdzēt cilvēkiem; tas rada sajūtu, ka tu dari kaut ko jēgpilnu," stāstīja BKUS hematoonkoloģe.

Studiju laikā Anna pievērsās bērnu hematoonkoloģijai. Šī specialitāte viņai šķita vilinoša, jo tajā vienmēr ir izaicinājumi, jauni ārstēšanas procesi un medikamenti, kā arī starptautiskā sadarbība.

"Tas ir kaut kas ļoti īpašs, tā laikam vienkārši bija jābūt. Es atnācu uz pediatriju, pilnīgi noteikti nedomādama par bērnu onkoloģiju. Ārstam ir jāmācās mazdrusciņ visās specialitātēs – tās saucas rotācijas. Pirmajā rotācijā man trāpījās būt bērnu onkoloģijas nodaļā," atcerējās Valaine.

Ārste nenoliedz, ka bērnu onkoloģija ir salīdzinoši smaga specialitāte.

"No vienas puses, tā ir smaga slimība ar ļoti nopietnu ārstēšanu, ar komplikācijām un blaknēm. Tajā pašā laikā ir ārstēšana, kas ļoti smagus pacientus ar metastātisku audzēju bērnu vecumā spēj izārstēt," skaidroja ārste.

Onkoloģijas nodaļā mazie pacienti kopā ar saviem vecākiem pavada vairākus mēnešus. Neizbēgami šādās situācijā ārsti pieķeras saviem pacientiem.

"Tas vienlaikus ir grūti, bet arī brīnišķīgi. Tā ir viena no lielākajām gandarījuma sajūtām, ka tu jūti uzticēšanos. Tu jūti, ka bērni tev sāk atvērties, nebaidās. Vecāki rada miera sajūtu, kad ar viņiem izrunājas. Tā pieķeršanās noteikti ir, un es nedomāju, ka no viņas vajag tikt vaļā," stāstīja Valaine.

Daktere Valaine pērn saņēma Latvijas Ārstu biedrības balvu “Gada jaunais ārsts”. Par to gandarīti ir arī viņas kolēģi.

"Anna ir atsaucīga. Man kā medmāsai ir ļoti svarīgi gadījumos, ja man ir bažas pa pacientu, ka ārsts mani sadzird. Anna mani sadzird. Ne tikai mani, bet arī citus kolēģus," par kolēģi izteicās BKUS bērnu aprūpes māsa Madara Blumberga.

"Viņa ir prasīga pret sevi un līdz ar to arī pret citiem. Pozitīvā veidā. Ar tādu ieinteresētību, man šķiet, ne tikai medicīnā, bet arī ārpus tās," atzina BKUS hematoonkoloģe Elizabete Cebura.

"Kā komandas loceklis  izcils cilvēks! Gan ar milzīgām darbaspējām, gan cilvēks, kuram vienmēr ir vēlme parunāties un ir, par ko runāt. Domāju, ka viņa ir lielisks bērnu draugs," savus uzskatus pauda BKUS Hematoloģijas profila virsārste Santa Kursīte. 

Dakteres Valaines kolēģi ir pārliecināti Anna ir īstais cilvēks īstajā vietā. Tāpēc arī lietas ap viņu notiek tā, kā tām ir jānotiek. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti