4. studija

Ceturtā studija

4. studija

Kas izsūtīja viltus apsūdzības par pornogrāfijas izplatīšanu?

Pirmā Advente - zem jumta! Kā sabiedrība palīdzēja Imantam tikt pie mājokļa.

Adventes brīnums: Lai palīdzētu bezpajumtniekam ar sunīti, trīs dienu laikā saziedoja vairākus tūkstošus eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Par bezpajumtnieku Imantu Mihņenoku un viņa sunīti Bellu oktobra beigās Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija" jau stāstīja. Imants beidzamos piecus dzīves gadus bija nonācis neapskaužamos apstākļos – viņš mitinājās dārza būdā, un vienīgais siltuma avots ziemā šim cilvēkam bija suns. Tā kā Imants nelieto atkarību izraisošas vielas un par spīti redzes problēmām strādā, cik spēj, viņam nolēma palīdzēt Kristīne, kura palīdzības saucienu ievietoja sociālajos tīklos. Šajā brīdī Imanta dzīvē sākās neticamas pārmaiņas, un nu viņš ticis pie silta, ugunsdroša mājokļa.

Imanta dzīvesstāsts plašākai sabiedrībai kļuva zināms, pateicoties Kristīnei Severei, kura nespēja ubagojošam cilvēkam un viņa sunim paiet garām un vaicāja, kā var palīdzēt. Atnesusi Imanta sunim barību, viņa nonākusi kā "citā realitātē" – būdā, kuru vīrietis sauca par savām mājām. Kristīne sapratusi, ka bargāku ziemu vīrietis var arī nepārdzīvot. Vienīgais siltuma avots Imanta dārza būdā bija sunīte Bella. Krāsni vīrietis baidījās kurināt, jo divas reizes jau gandrīz izcēlies ugunsgrēks. Imanta vārdā Kristīne lūdza palīdzību sociālajos tīklos. Tā ziņa par cilvēku dārza būdā nonāca līdz "4. studijai", kas nolēma iesaistīties.

Raidījums noorganizēja Imantam tikšanos ar Sociālo dienestu un uzrunāja labdarības organizāciju "Palīdzēsim viens otram". Tās vadītājs Edijs Pipars šo ieceri atbalstīja zibenīgi, un kontā sāka krāties ziedojumi Imanta dzīves apstākļu uzlabošanai. Raidījuma redakcijā tika saņemti neskaitāmi zvani un vēstules no cilvēkiem, kuri bija gatavi Imantu un viņa sunīti uzņemt savā ģimenē, taču vīrietis vēlējās palikt ierastajā vidē un nebija pārliecināts, vai arī Bella spēs pieņemt citus dzīves apstākļus.

Cilvēki bija ļoti atsaucīgi, apstiprināja arī Edijs Pipars. Trīs dienu laikā tika savākti 2800 eiro.

"Kopā ar iesaistīto komandu mēs atradām diezgan labu treileri. Šajā summā ietilpst uzlabojumi, kas ir Imantam vajadzīgi, kaut kādas citas lietas, kas viņam ir vajadzīgas. Un, protams, medicīna, kas ir zobi, vai kaut kādas citas pārbaudes, kas viņam nepieciešamas. Arī pārtika. Tur visi šie līdzekļi tiks izmantoti. Protams, arī ieliksim atskaites par visu izlietoto," stāstīja Pipars.

Atbilstoša treilera meklēšana prasīja teju divas nedēļas. Tikmēr Imants uzrakstīja Rīgas domei iesniegumu, lai noslēgtu nomas līgumu un dārzs tiktu apsaimniekots likumīgi. Imanta dzīvesvietai tagad ir oficiāla adrese, un viņš pats sadarbojas ar Sociālo dienestu.

Imanta jaunais mājoklis tika atvests no Limbažu novada "Jaunozoliem". Treilerim plašajā saimniecībā vairs nebija pielietojuma, tāpēc ģimene bija nolēmusi to pārdot.

"Katram cilvēkam šajos laikos iet grūti, un, ja cilvēciņi to naudiņu ir ziedojuši un lai mēs no savas puses kaut ko labu būtu izdarījuši, tad mēs novienojāmies, ka mēs tiešām izdarīsim pretim nākošu soli un pusi cenas atlaidām," sacīja "Jaunozolu" saimniece Sarmīte Brūvere, norādot, ka treileris ir ļoti labā stāvoklī un aprīkots ar apkures krāsniņu, gāzes plīti, ledusskapi un dzīvošanai nepieciešamajām mēbelēm.

Tālāk treileris no Limbažu novada ceļoja uz Āgenskalnu Rīgā un nonāca uzņēmēja Edgara Kalniņa rokās. Viņš līdztekus savam saspringtajam darba ritmam, ģimenes atbalstīts, strādāja naktīs,

lai Imantam nodrošinātu drošu un siltu mājvietu: uzstādīja lampiņas, pārbaudīja gāzes iekārtu, pārvilka elektrību un pat sametināja piebūvi, kas kalpos kā priekštelpa.

Jaunā mājokļa nogādāšana līdz Imanta dārzam nebija iespējama bez jaudīga auto. "4. studija" lūdza palīdzību sociālajos tīklos un atsaucās vīri no biedrības "Tev", kuri bija gatavi palīdzēt ar Imanta jaunā mājokļa nogādāšanu līdz adresātam.

"Manuprāt, visā Latvijā ir ļoti daudz labu cilvēku. Kad mēs varam saslēgties kopā, mēs varam izdarīt ļoti daudz. Ja lūdz un tu redzi, ka tu vari, – neatsaki," pauda biedrības pārstāvji Ingus Ostrovskis un Artūrs Kristlībs.

"Palīdzēsim viens otram" pārstāvis Raimonds Ronis uzsvēra, ka šī vēl nav "finiša taisne", jo labdarības organizācija turpinās apraudzīt Imantu, lai pārliecinātos, ka viņam ir siltums un pārtika.

"Mēs ar Imantu strādāsim tālāk, mēģināsim saprast, cik operatīvi to gadījumu mēs varēsim novest līdz galam, kas viņam vēl ir nepieciešams, lai viņš varētu stabili būt ikdienā uz kājām," apliecināja arī Pipars. "Un tad attiecīgi skatīsimies, cik tas laiku paņems, lai mēs varētu visu to vidi izveidot. Pašreiz šis process ir iekustējies, pateicoties arī "4. studijai", kuri saveda kopā ar Sociālo dienestu un daudzām citām instancēm, līdz ar to tā darba uz pusi mazāk ir palicis, kas mums ir jāizdara."

Imants saņēma ne tikai treilerīti, bet arī dāvanas, silto apģērbu un pārtiku Bellai, par ko bija pārsteigts un aizkustināts. Lai parūpētos par vienu nelaimē nonākušu cilvēku, iesaistījās vairāki desmiti labestīgu ļaužu.

"Galvenais, to darīt no sirds, un cilvēkam dot tās emocijas, lai viņš jūt, ka viņš nav viens. Jebkurā šādā situācijā mēs varam nonākt jebkurš, kad būs vajadzīga palīdzība, un tad varbūt citi mums varēs palīdzēt," atzina uzņēmējs Kalniņš.

Kristīne, ar kuras ierakstu sociālajā vietnē "Facebook" aizsākās šī labo darbu ķēdīte, neslēpa prieka asaras:

"To ir grūti aprakstīt vārdos, jo beidzot viss tas, ko mēs gribējām, tas ir noticis. Tas viss ir noslēdzies, un mēs uzdāvinājām cilvēkam mājas."

Imanta veiksmes stāsta galvenais atslēgas vārds ir – kopā. Latvijā patiešām ir daudz cilvēku, kuri vēlas un spēj citus atbalstīt un palīdzēt grūtā brīdī. Šīs situācijas risināšanā rokās sadevās savstarpēji nepazīstami cilvēki. "4. studija" saka sirsnīgu paldies ikkatram, kurš palīdzēja vai ar labiem vārdiem un domām atbalstīja palīdzības misiju Imantam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti