VIDEO. Draņķa kaite – depresija. Vitas Dreijeres stāsts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

"Tā bija pirmā reize, kad es sapratu, ka man nav laika raudāt, jo mans laiks iztek, un ārsts manu acu priekšā nesaprot to, ka es sēžu, raudu un nevaru apstāties," LTV rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" par savu depresiju stāsta Vita Dreijere.

Vitai pirms vairākiem gadiem sākās veselības sarežģījumi – nogurums, galvassāpes un reiboņi, bija grūtības paelpot. Uzkāpjot uz 4. stāvu, jau bija aizdusa. Likās, ka, iespējams, nav pietiekami trenēta, lai uzkāptu tik augstu, ironizē Vita.

"Es atceros to pavasari, kad man sākās tādi veselības sarežģījumi, ko es no sākuma vienkārši nesapratu. Iesākumā man bija vienkārši nogurums, kas papildinājās ar dažādiem citiem specefektiem".

Saliekot visas veselības problēmas, Vita sāka meklēt informāciju internetā. Ar "Google" palīdzību uzstādīja sev diagnozi – veģetatīvā distonija. Ar šo informāciju gāja pie ārsta, kur viņai jau diagnosticēja depresiju. Sākumā Vita šo slimību nepieņēma. Nevēlējās dzert izrakstītās zāles – antidepresantus, jo domāja, ka tās slikti varētu viņu ietekmēt. Kādu laiku  dzīvoja pa vecam, saklausoties citu cilvēku ieteikumus, ka labāk sakārtot galvu pašai, lietot mazāk kofeīna un domāt pozitīvi. Taču labāk nekļuva, un tad Vita nolēma uzsākt zāļu terapiju.

 Šobrīd sieviete nonākusi tādā punktā, ka sapratusi, – lietojot tikai zāles un sportojot, nepietiek, lai izveseļotos. Saprata, ja neko papildus nedarīs – tikt vaļā no tās kaites nevarēs. Šķetināja, kādi varētu būt depresijas cēloņi. Sāka strādāt arī psihoterapijā. 

Šobrīd atzīst, ka jebkurš izaicinājums, kam nācās iziet cauri, bija nepieciešams, lai kļūtu stiprāka. Tas arī palīdzēja attīstīties un nepadoties. Viņa turpina cīnīties ar šo draņķa kaiti, tā Vita sauc savu slimību. Un sapņo kādu dienu tikt no tās vaļā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti