4. studija

(Zīmju valodā). 4. studija

4. studija

Kurš Kauguros labos sarežģītu kanalizācijas tīklu?

Kāpēc seniorei jāmaksā sods par cita cilvēka likuma pārkāpumu?

Pensionāre lētticīgi ļauj reģistrēt auto uz sava vārda – tagad jāmaksā sods par bēgšanu no policijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Pensionāre no Vecumnieku pagasta Beibežiem Sarmīte Kampāne pirms diviem gadiem piereģistrējusi kāda jaunekļa automašīnu uz sava vārda. Tagad sieviete, kura nemaz neprot stūrēt auto un ir cilvēks ar speciālām vajadzībām, maksā sodu par cita cilvēka grēkiem, vēstīja LTV raidījums "4. studija".

Sarmīte Beibežu ciemā patlaban apmetusies uz dzīvi pie savas mātes seniores, jo, kopš viņai ik mēnesi jāmaksā tiesu izpildītājam, naudas nepietiek pat malkai.  

Visas Sarmītes nelaimes sākušās brīdī, kad pirms diviem gadiem, jauniešu pierunāta, viņa uz sava vārda piereģistrēja svešas personas automašīnu. Tā kā viņa ir 2. grupas invalīde ar kustību traucējumiem, tas nozīmē dažādas nodokļu atlaides. Viņa nebija iedomājusies, ka līdz ar auto reģistrēšanu uzņemsies atbildību par visiem pārkāpumiem, kurus veiks mašīnas stūrētājs.

"Man viņi vienkārši palūdza, lai es paņemu uz sava vārda kā 2. grupas invalīds, lai nebūtu jāmaksā nodoklis. Protams, man teica – "mēs neko nedarīsim sliktu, tev nekas nebūs"," atcerējās Sarmīte.

"Bet tomēr brauca un bēga vēl no policijas, un tagad man ir jāmaksā, kaut gan pati vien vainīga esmu, neapdomības dēļ. Tādiem saldiem solījumiem, cilvēkiem uzticēties nevar," tagad secināja Sarmīte.

Pirms gada Sarmīte saņēmusi vēstuli no Valsts policijas – izrādījās, ka auto, kas reģistrēts uz viņas vārda, izraisījis vairākus pārkāpumus un galu galā aizbēdzis no likumsargiem. Policistiem bija izdevies piefiksēt automašīnas numuru, tāpēc paskaidrojumu sniegšanai uz iecirkni tika aicināta tieši Sarmīte. Sieviete likumsargiem skaidrojusi, ka nemāk braukt un viņai nemaz nav šī auto. 

"Pēc tam man atnāca vēstule, ka man jāmaksā 250 eiro sods par to, ka es esmu bēgusi no policijas," stāstīja Sarmīte.

Situāciju vēl vairāk sarežģī tas, ka, cenšoties pasaudzēt automašīnas faktisko īpašnieku, kundze mēģinājusi mānīties un slēpt, kurš sēdējis pie stūres.

Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Ilze Jurēvica raidījumu informēja, ka "sieviete nesniedza ziņas par sev piederošā transportlīdzekļa tiesisko lietotāju brīdī, kad ar šo mašīnu tika fiksēts kāds pārkāpums. Toreiz sievietei arī tika piemērots administratīvais sods. Pēc Ceļu satiksmes likuma par ziņu nesniegšanu par transportlīdzekļa vadītāju vai tā tiesisko lietotāju tā īpašniekam var piemērot naudas sodu no 70 līdz pat 700 eiro apmērā."

Tagad, lai no Sarmītes piedzītu Valsts policijas uzlikto naudas sodu, ir iesaistījies tiesu izpildītājs. Tā kā viņa arī pamanījusies pazaudēt visus dokumentus, kas ir saistīti ar šo lietu, tad nemaz nezina, cik viņai vēl jāmaksā. Bet ir skaidrs, ka maksājums tiek atskaitīts no viņas nelielās pensijas.

"Nevienam cilvēkam, tajā skaitā arī personām ar invaliditāti, nevajadzētu atļaut uz sava vārda reģistrēt kādu no transportlīdzekļiem," norādīja  Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters.

"Kas attiecas uz citu personu reģistrētiem transportlīdzekļiem, jā, tāda situācija arī var būt, ka ir reģistrēts transportlīdzeklis, kam arī nav autovadītāja apliecības. Tad tiek droši vien transportlīdzeklis reģistrēts kādam no ģimenes locekļiem, kur ir dažādi atvieglojumi arī nodokļu un nodevu ziņā, taču šie ģimenes locekļi tad šos cilvēkus ar invaliditāti pārvadā uz dažādām procedūrām," skaidroja Mālmeisters.

Valsts policijas pieredzē diemžēl šādi gadījumi neesot jaunums, tāpēc ikvienam cilvēkam ar speciālām vajadzībām un invaliditātes grupu ir rūpīgi jāizvērtē, vai uzņemties atbildību par auto, kuru pats nespēj lietot.

 "4. studija" sazinājās arī ar jaunekli, kura auto ir reģistrēts uz Sarmītes vārda, un viņš solīja nomaksāt sodu, kas saistīts ar bēgšanu no Valsts policijas pērnajā gadā un tagad ir uzkrauts uz viņa labdares pleciem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti