VIDEO. Apguvu latviešu valodu pusotra gada laikā. Stāsta Onurs no Turcijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Onurs Obekcāns ir jaunietis, kurš nolēmis uzsākt jaunu savas dzīves posmu Latvijā. Kā viņš pats stāstīja Latvijas Televīzijas rubrikā "Dzīvei nav melnraksta", latviešu valodu viņš sāka apgūt 2021. gada septembrī un spējis iemācīties valodu pusotra gada laikā.

Onurs dzimis un uzaudzis Turcijā, bet apmaiņas programmas ietvaros viņš iepazina Latviju un saprata, ka grib dzīvot un strādāt šajā zemē. 2021. gadā Onurs pārcēlās uz Rīgu, kur atrada darbu un sāka apgūt valodu. Bezmaksas pieejamie valodas kursi palīdzēja viņam sasniegt savu mērķi.

Onurs stāsta, ka, mācoties valodu, viņam bija iespēja iepazīt arī vietējos iedzīvotājus un kultūru. Viņš cer, ka pēc laika varēs saņemt Latvijas pilsonību un kļūt par pilntiesīgu Latvijas iedzīvotāju. "Es mīlu šo valsti un gribu palikt. Es sapņoju, ka man būs māja laukos, kad būšu vecs. Es gribu, lai man būtu sava zeme. Tā ir diezgan klasiska latviešu doma," sacīja jaunietis.

Onura piemērs parāda, ka valodas mācīšanās var būt svarīgs solis, lai sasniegtu savus mērķus un integrētos jaunā vidē. Valodu apgūšana var palīdzēt cilvēkiem radīt jaunas attiecības, iepazīties ar kultūru un sabiedrību, kā arī uzlabot karjeras iespējas.

"Es nevaru teikt, ka ir tik viegli iemācīties, bet ar laiku un arī ar pašpārliecinātību būs labāk. Es ticu,"

viņš atzina, norādot, ka katru dienu cenšas iemācīties jaunus vārdus un cenšas runāt pareizāk, labāk un ātrāk.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti