4. studija

Kādu parādu Rīga gatavojas atdot Annai Ģertrūdei Vērmanei?

4. studija

(Zīmju valodā). 4. studija

Kāpēc japānis Masaki Nakagava dzied un runā latviski un svin latviešu Saulgriežus?

Japānis Masaki Nakagava pirmo reizi izbauda Latvijas Jāņu svinēšanu

Sociālajos tīklos ievērību izpelnījies Masaki Nakagava – puisis no Japānas, kurš dzied latviski un ir iemācījies latviski runāt. Masaki jau bijusi iespēja paviesoties Latvijā ziemas saulgriežu laikā, bet nu viņš ir atgriezies vasaras saulgriežos un pirmo reizi dzīvē izbauda Latvijas Jāņu svinēšanu.

Masaki pirms vasaras saulgriežiem pastāstīja, ka nevar sagaidīt svinību brīdi. Latvijā viņš Jāņu laikā vēl nekad nav viesojies. "Nevaru sagaidīt, un es ļoti, ļoti gribu dejot, dziedāt un [ēst] garšīgus ēdienus, dzērienus," viņš sacīja. Vasaras saulgriežus viņš sagaidījis Smiltenē.

Japānā tik lielus ugunskurus, kādus tos mēdz radīt latvieši, nemēdz kurināt.

Masaki gide Latvijā ir Agnese Voicehovska. Agnese pastāstīja, ka Masaki ir viņas meitas draugs. "Tad, kad mana meita nevar būt Latvijā, es esmu Masaki palīgs. Es viņu vedu visur, kur vien varu aizvest. Parādu Latvijas skaistākās vietas, satiekos ar visinteresantākajiem cilvēkiem, pieņemu uzaicinājumus no visjaukākiem cilvēkiem," pastāstīja Agnese.

"Braucot ar viņu, es pati redzu arvien vairāk un vairāk Latvijas skaistumu."

Masaki jau septiņus gadus sapņojis piedalīties Jāņu svinēšanas pasākumos.

"Viņam ir ļoti daudz informācijas, viņš daudz skatījies, bet beidzot viņam ir šī iespēja piedalīties saulgriežos un pēc tam būs iespēja piedalīties Līgo mājas ballītē," sacīja Agnese.

Savukārt dzejniece Elīna Kubuliņa-Vilne ar Masaki iepazinusies sociālajā vietnē "Facebook". Viņa sekojusi līdzi puiša daiļradei un apbrīnojusi viņa spējas iemācīties latviešu valodu. 

"Man šķita, ka es tev varu kaut ko uzrakstīt, jo es rakstu dzeju, un es rakstu arī dziesmām vārdus. Es gribēju kaut ko ļoti latvisku tev [sacerēt], un es tev teicu, kā būtu, ja es tev aizsūtītu "Pieneņu pūku", atceries?" Masaki vaicāja Elīna.

"Jā, atceros," atbildēja Masaki. Tā radusies dziesma "Pieneņu pūka". Vēlāk tapusi vēl viena dziesma – "Atgriešanās".

Masaki atklāja, ka latviešu valodu mācīties viņu motivē latviešu kultūra.

Pie latviešiem viņš viesojies arī Čikāgā, kur viņu satikusi latviete Gundega. 

"Es satiku viņu 2022. gadā, viņš bija atbraucis ciemos uz Čikāgu, un viņš atbrauca pie mums uz latviešu skolu. Mums bija brīnišķīga liecība latviešu skolas bērniem, kas dzīvo Amerikā. Ir ļoti grūti motivēt bērnus, kas runā angliski, un tā ir daudz vieglāk – atbrauc japānis pavisam no otra pasaules gala, un viņš runā latviski. Skolēniem tas bija tāds pārsteigums un brīnums, pēc tam viņi jutās ļoti iedvesmoti," atklāja Gundega.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti