Dienas ziņas

Darba drošības statistika neuzlabojas

Dienas ziņas

Rīgas Ukraiņu vidusskolu grezno murālis "Saules meitas"

Gatartas pansionātā atzīmē vīriešu veselības mēnesi

Gatartas pansionātā vīriešu veselības mēnesi atzīmē ar ilgi gaidītu friziera un bārddziņa viesošanos

Mūzika, klāts svētku galds, friziera un bārddziņa pakalpojumi – šāda aina pavērās Smiltenes novada Gatartas pansionātā, kur tika atzīmēts vīriešu veselības mēnesis. Pansionāta kungi šai dienai īpaši gatavojušies, daži pat nebija griezuši matus krietnu laiku, lai varētu labāk just atšķirību.

Gatartas senioru namā valdīja svētku gaisotne – par godu vīriešu veselības mēnesim kungus frizēja, mieloja ar kūku, skanot mūzikai un viegli jautrai čaloņai. 

Gatartas pansionāta direktors Aivars Damroze stāstīja: "Es viņam biju piekodinājis, viņš tiešām nefrizējās un neko nedarīja, un tiešām audzēja, un gatavojās pasākumam. Apzinoties to, ka šis pasākums būs, mēs arī nefrizējām tos, kuri piekrita, lai tās pārvērtības būtu acīmredzamas un spilgtākas." 

Frizētavas "Royal Dandy Barber Shop" darbiniekiem  ideja par senioru apciemošanu pansionātos radās jau 2015. gadā, jo, viņu ieskatā, tieši vecāka gada gājuma ļaudis mūsdienās saņem vismazāk uzmanības.  

Frizētavas īpašniece Sigita Norvele pauda: "Viens no pieredzes stāstiem – aizbraucot prom no senioru nama, tu saņem ziņu, kurā ir teikts, ka Aivars vēl līdz šim brīdim ir sajūsmas pilns ar asarām acīs un saka, ka grib piedzīvot vēl šādus brīžus. Tas ir tā mērķa vārdā."

Pansionāti, zinot par šādu akciju, jau stājas rindā, cerot, ka tieši viņu seniori saņems uzmanību. Gatartas pansionātā friziera krēsls brīvs nebija ne sekundi.  

"Jo mēs vairāk labas lietas darīsim, jo pasaule kļūs labāka. Ja mēs varam saviem bērniem parādīt, viņi redz, ko dara vecāki, tad viņi būs mūsu pašu kopijas," sacīja Norvele.

Savukārt Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš (Nacionālā apvienība) pauda: "Ar savu attieksmi mēs parādam to, ka mums ir seniori un mēs zinām, ka viņi šeit dzīvo. Otrkārt, apciemot un teikt, ka esam kopā ar jums, – tas ir svarīgi."

Lai pansionātā ikdiena būtu vēl piepildītāka, dāvanā saņemts arī novusa galds, kuru iemītnieki, pārsvarā kungi, novērtēja ar patiesu prieku. 

Gatartas pansionāts sāka darboties aptuveni 1970. gadā, šobrīd tajā dzīvo 65 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti