Panorāma

Alūksnes upē nojauc aizsprostus

Panorāma

Panorāma

Kuldīgā labāko skolēnu skaitā arī ukrainiete

Kuldīgā labāko skolēnu skaitā arī astoņgadīgā Zlata no Ukrainas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Nepilna gada laikā no Ukrainas atbraukusī astoņgadīgā Zlata, kura mācās Indriķa Zeberiņa Kuldīgas pamatskolā, ir apguvusi latviešu valodu tādā līmenī, ka saprot visu un arī runā vienkāršos teikumos. Turklāt ar savu neatlaidību ir kļuvusi par vienu no labākajām skolniecēm skolā.

Otrklasniece Zlata Rohova ir ukrainiete, kura Indriķa Zeberiņa Kuldīgas pamatskolā sāka mācīties pērnā gada septembrī. Un jau mācību gada nogalē tika aicināta uz pateicības pasākumu novada labākajiem skolēniem.

Pēc sveikšanas Zlata atzina, ka bija ļoti uztraukusies, vai kas nesajuks. Vēl vairāk viņa bija uztraukusies tai dienā, kad pirmo reizi vēra vaļā Latvijas skolas durvis, jo ne vārda nezināja latviski. Nu viņa var teikt par abiem: nebija, par ko uztraukties, viss ir labi.

"Man patīk, kā pret mani attiecas, man tas ļoti patīk. Neviens mani neapvaino, ar visiem varu spēlēties, man te ļoti patīk. Es vienkārši mācījos, atkārtoju vārdus, es tos pierakstīju, pēc tam mājās atkārtoju, tā es sapratu un sāku sarunāties latviski," pastāstīja Zlata.

"Man arī patīk, ka viņa ir ļoti draudzīga. Viņi ātri sadraudzējās ar citiem cilvēkiem," pastāstīja Zlatas klasesbiedrene Selīna Valtere.

Zlatas radinieki joprojām ir Ukrainā, un šīs divas pasaules atainojas viņas zīmējumos.

Meitene ar neatlaidību ļoti ātri apguvusi latviešu valodu, vēl ir izteikšanās grūtības, bet saprot visu.

"Gada laikā viņa brīvi, tekoši, ar izteiksmi lasa. Pārbaudes darbus viņa jau raksta tādā līmenī, kā rakstām mēs. Ir uzdevumi, ko es viņai nedodu, ja tur jāievieto vārdi kādos tekstos, viņa nesaprot vēl īsti, bet vārdiņus, kuri ir īpašības vārdi, lietvārdi, darbības vai visas vārdšķiras, viņa zina. Viņa ir ļoti gudra. Visos pasākumos piedalās, korī viņa dzied," pastāstīja skolotāja Liene Kaltniece. 

Turklāt Zlata mācās divās skolās. Kad mācības beigušās Kuldīgā, pēcpusdienā tās turpinās attālināti skolā Ukrainā. Latvijas skola patīkot labāk.

Zlata ir no Kijivas, un jau kara sākumā ar mammu pārcēlušās uz drošāku vietu Ukrainas rietumos. Bet šeit nonākušas, jo mamma iestājusies Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūras studiju programmā, kuru īsteno Kuldīgā. Viņa ir ļoti pārsteigta, cik ātri Zlata iejutusies Latvijas skolā un cik īsā laikā sasniegusi labus rezultātus.

"Manas pirmās domas – tas viņai ir iedots kā bonuss, jo viņa ir ukrainiete. Bet tad es padomāju un sapratu, ka tas ir viņas smagais darbs. Viņa onlainā mācās arī ukraiņu skolā, un tur es varu palīdzēt, pakontrolēt. Bet latviešu skolā es nevaru [palīdzēt], jo es vēl nezinu valodu, es to mācos. Viņa ir tā, kas visu procesu izdara viena. Es lepojos ar viņu, es domāju, ka viņa to ir pelnījusi," sacīja Zlatas mamma Jevgēņija Kiriļenko.

Zlatas mamma arī atklāja, ka meita bieži iet uz bibliotēku un daudz lasa, arvien vairāk izprot vidi ap sevi un latviešu mentalitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti