VIDEO. Sieviete vīrieša ķermenī. Aleksandras Jerašovas stāsts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Fizioloģiski Aleksandra ir vīrietis, bet psiholoģiski – sieviete. Un viņa grib pārmaiņas, jo nevar sadzīvot ar savu fizioloģisko dzimumu, Latvijas Televīzijas rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāstīja pati Aleksandra Jerašova.

Aleksandra pusaudža gados centās parādīt vīrišķību un aktīvi iesaistījās sportā, bet saprata, ka nevar ignorēt savas sajūtas un slēpt to no sevis, tāpēc devās pie psihiatra, kur nonāca pie diagnozes – transseksuālisms. Tas viņai ļauj uzsākt dzimuma maiņas procedūru.

Pirms diagnozes viņai bijušas gan problēmas ar narkotikām, gan pašnāvības domas, jo nevarēja sadzīvot ar savu ķermeni. Tomēr arī iegūt transseksuālisma diagnozi nav bijis viegls ceļš. Psihiatri nevēlējās to apstiprināt, iespējams, baiļu dēļ. Taču Aleksandra atrada savu psihiatru, kas spēja sievietei palīdzēt. Tas notika pērnā gada februārī.

"Uz to brīdi viņa man izglāba dzīvi, uz to momentu man nebija spēka. Bija depresija, nevarēju iziet no mājām,"

atzina Aleksandra.

Jau kādu laiku viņai nozīmēta hormonu terapija, kas samazina ķermeņa apmatojumu, noņem erekciju, kā arī sekmē krūšu un dibena formu izmaiņas.

Šobrīd Aleksandra meklē sev ķirurgu, lai veiktu operāciju, un domā, kā labāk darīt ar dokumentiem – mainīt tos pirms vai pēc operācijas. Mamma mēģināja trijos piegājienos pieņemt Aleksandras lēmumu par dzimuma korekciju. Galu galā pieņēma un atbalstīja.

"Viņa pazīst mani 40 gadus kā vīrieti. Pieņemšanas process bija sarežģīts."

Aleksandras stāsts ir tikai viens no daudziem, kas liecina par dzimumidentitātes daudzveidību un dažādību. Dzimuma ķirurģiskā korekcija sniedz transseksuāliem cilvēkiem iespēju justies saderīgam ar savu ķermeni.

Transseksuālisms ir medicīniski diagnosticēta dzimumidentitātes traucējumu forma, kurai nepieciešama dzimuma maiņas procedūra, lai cilvēks varētu dzīvot savu dzīvi, izpausties un justies ērti. Šī procedūra ietver hormonu terapiju, dzimuma maiņas operācijas un psiholoģisko atbalstu. Ir svarīgi atzīmēt, ka šī procedūra ir pieejama tikai tiem, kas to vēlas un arī tai piekrīt.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti