18.08.18. - šovasar pieprasītākais kāzu datums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Iecienītākais kāzu laiks jau no seniem laikiem ir vasara, un tas ir periods, kad tiek reģistrēts visvairāk laulību. Arī šī vasara nav izņēmums, un kāzām uz vasaras sezonu pieteikušies gandrīz uz pusi vairāk nekā ziemā.. Tomēr viens datums - 18. augusts - šogad ir vēl pieprasītāks nekā jebkurš cits.

18.08.18. - šovasar pieprasītākais kāzu datums
00:00 / 03:09
Lejuplādēt

 

18. augusts šogad ir aizņemtākais kāzu datums. Skaitļu virknējums 18.08.18. daudzus jaunos pārus vilina teikt jāvārdu tieši šajā sestdienā. Šo laiku vislabāk izjūt dzimtsarakstu nodaļas. Pieteikties laulību reģistrācijai ir atļauts pusgadu iepriekš, un šī diena vairumā gadījumu tika aizrunāta jau februāra sākumā. Cēsu dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Iveta Gabrāne atklāj, ka šādos datumos ir pārslodze:

„Ir pārslodze, visur ir steiga, un tajā dienā, kad visi gaida tieši to mieru un vēlas izbaudīt un vēlas saņemt simtprocentīgu uzmanību un laiku, varbūt nemaz to neizdodas atrast. Uz tiem īpašajiem datumiem laulības apliecībā mēs katru dienu nelūkosimies pēc tam, bet tās sajūtas jau paliks. Es par to mazliet baidos.”

Šī diena parasti tiek izvēlēta skaisto skaitļu dēļ un sajūtas dēļ, ka tas ir īpašs. Tomēr, precoties 18. augustā, ir jārēķinās arī ar dažādām grūtībām.

Šo sestdienu izvēlas ļoti daudz pāru, tādēļ aug arī preču un pakalpojumu cenas, kā arī atrast pakalpojumu sniedzējus kļūst daudz grūtāk.

„Gandrīz uz pusi dārgāk būs pirmkārt cenas viesu namā, tas jau vien ir [daudz], un kopā salasās pamatīgs cipars. Plus vēl būs grūtāk atrast viesu namus, jo daudzi cilvēki, piemēram, šo astoņpadsmito datumu jau pirms diviem gadiem rezervēja vadīšanai. Grūtāk dabūt floristus, grūtāk mūziķus. Ar visu uzreiz ir daudz sarežģītāk,” stāsta kāzu organizatore Ilva Žaka.

Baznīcās 18. augusts ir mazāk pieprasīts, ko mācītājs Kaspars Simanovičs skaidro ar to, ka cilvēkiem, kuri vēlas laulāties baznīcā, ir jāiziet obligātās iesvētes mācības. Baznīca arī neliek kādu īpašu uzsvaru uz izvēlēto dienu un neizceļ kādus nozīmīgus vai nenozīmīgus datumus, kuros būtu jālaulājas, un mācītājs uzskata - datuma izvēle kāzām nav noteicošais laimīgai kopdzīvei:

„Ir pilnīgi skaidrs, ka datums nekādi neietekmē kopdzīves kvalitāti, jo ne jau mēs ikdienā, dzīvojot kopā viens ar otru un, piemēram, veidojoties kaut kādam konfliktam vai uzsākot kaut kādu strīdu, piepeši apraujamies un sakām - bet Tu atceries, kurā datumā mēs laulājāmies? Aa, tas taču bija 08.08.2018., nu tāpēc mēs vairs nestrīdēsimies, tāpēc mēs vairs nepārmetīsim viens otram, tāpēc mēs būsim mīļi viens pret otru...''

Simanovičs norāda, ka šādi maģiskie datumi nevar ietekmēt cilvēka laimi, tomēr cilvēkiem patīk dzīvot, balstoties uz simboliem, un varbūt tā esot arī labāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti